KAZANAN DOMANİÇ OLSUN

“Soğuğa nerelisin demişler. Aslen Sibiryalıyım ama Domaniç’te oturuyorum demiş.” Domaniç’li iklimimin soğukluğuna alıştı,fakat siyasette soğukluk istemiyor.Yıllardır süre gelen park siyasetinden uzaklaşıp yerel anlamda teoride kurgulanmış,altyapısı oluşturulmuş ve pratiğe dökülen Domaniç’e daha faydalı düşüncelere ve bu düşünceleri hayata geçirecek genç beyinlerle talışmak istiyor.
Geçtiğimiz hafta Ak Parti,6.Olağan İlçe Teşkilat Kongreleri kapsamında İlçemizde de Kongresini yaptı.Yapılan Kongrede Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Özoğul oldu.Kendisine ve Domaniç’e hayırlı olsun inşallah.Tek liste ile yapılan kongrede yönetimin gençlerden oluşması güzel ve taze kan niteliğindeydi.Kurultayda Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş,Milletvekilleri Şükrü Nazlı,Vural Kavuncu ve Ahmet Tan hazır bulundu.Kısacası O gün Ak Parti Domaniç’teydi.Her geçen gün beyin ve iş gücünün diğer komşu içlere göç etmesine inat Ak Partinin yönetimin gençlerden oluşması dikkat çekici,sevindirici ve yerinde bir karar olmuş.Genç arkadaşlara da bu çıktıkları yolda başarılar dilerim.Domaniç her seçim öncesi iktidar partisi tarafında yer alan,hiçbir zaman muhalefette göremedikleri siyasileri,aynı yüzleri görmek istemiyor artık.Kısacası soğudu o yüzlerden.
İçinde yaşadığımız Domaniç’e aidiyet duygusu taşıyarak olumlu katkı sağlamanın yolu kültürlü, bilinçli, yeniliklere açık, ufku geniş, farklılıkları kabullenebilen, dünya ile barışık üyeler yetiştirmekten geçer. Yani GENÇLERDEN…Domaniçliler bu bilinç etrafında kümelendiklerinde ve ortak hareket bilinci geliştirdiklerinde önemli bir siyasal güç oluşturacaklardır. Bu güç vesilesi ile çeşitli istek, dilek, şikâyet veya kısaca talebin siyasi otoritelerce ve mercilerce algılanabilecek biçimde ifadesi mümkün olacaktır. Bu bilinç bütün siyasi partilerde var olundurulmalı Domaniç ortak noktasında kullanılabilirlik kazandırılmalıdır.
Aidiyet duygusu taşıyan insanlar için “bir memleketten olmak” büyük önem taşır. Ortalama bir insan için bir yere ait olmak, kök salmak önemlidir. Domaniç toprağındaki bütün yaşanmışlıklar aidiyet duygusunu yeşertir. Eğer tüm bedenimiz ve ruhumuz tepeden tırnağa Domaniç yansıması ise; Domaniç isminin yanına, her şeyi değiştiriveren ek getirir ve birden “Domaniçli” oluruz. Herkes memleketini en çok kendisi sever. Domaniçli olanlar da Domaniç’i sever. Domaniç her bakımdan sevgiyi, ilgiyi, değer verilmeyi, korunmayı, kalkınmayı, geleceğe daha emin adımlarla yürümeyi hak eden unsurlara sahip tarihin, kültürün, ekonominin ve geleceğin en önemli ilçelerinden birisi olmaya adaydır. Domaniç’te doğmak, büyümek, yaşamak, çalışmak hepimize bazı sorumluluklar yüklüyor. Hepimizin en azından bu sorumlulukları yerine getirmemiz gerekiyor. Herkes Domaniç için önemli ve dişe dokunur işler yapması gerekiyor. Çünkü ortaya koyacağımız gayretler Domaniç’in geleceğini yakından ilgilendiriyor.
Domaniç sevgisi. “Söz konusu Domaniç ise gerisi teferruattır” sözünü söyleyebilmektir. Domaniç’e çivi çakmak, emek vermek, gecesini gündüzünü feda etmektir. Kısır çekişmeler, siyasi gelecek hesapları, bana necilik, kıskançlık ve hasetlik, İrlandalılık, İstemezükçülük, dikkat çekmek farkındalık adına her şeye itirazcılık, vurdumduymazlık, umursuzluk, gamsızlık, tembellik değildir.Domaniç’e olan ilgimizin gelecek kuşaklara dünyaya sunulmasındaki en önemli vitrin olacağını bilelim. Yeter ki samimi olarak “Domaniçliyim” diyelim… Gerçekten Domaniçli olalım…Ak Partinin 6. Olağan İlçe Kongresi Domaniç’imize hayırlı olsun ve kazanan Domaniç olsun.