DOMANİÇ’TE YENİ DÖNEM

Çarşıda oturuyoruz…

Masada her partiden birileri var. Bir de Belediye eski başkanlarından Yakup Yardımcı var. Ak Parti eski teşkilat başkanı; “Bizi çok eleştiriyordun, şimdikileri niye eleştirmiyorsun” dedi.
Daha ben cevap vermeden, Yakup başkan aldı sözü. “ Seçilip o koltuğa oturunca, etrafını öyle dalkavuklar çeviriyor ki, kendini bir şey zannetmeye başlıyorsun. Her türlü kararı ben veririm. Ben ne yaparsam doğru yaparım demeye başlıyorsun. Yanlış yaptığını anladığında iş işten geçmiş oluyor. Ben bunu fark edince önce bana çok muhalif biri olan bir arkadaşın eleştirilerinden faydalanmaya başladım. Sonra da Kral Çıplak diyen biri çıktı karşıma. “Mustafa’nın eleştirilerine ilk günlerde takılsam da sonradan kötü niyetli olmadığını aslında gerçekten kral çıplak diyerek benim gözümü açtığını gördüm. O yüzden ben basının eleştirilerinden hiç rahatsız olmadım sizin gibi” dedi. Eski başkanın bu sözüne en çok şaşıran CHP İlçe Teşkilat Başkanı Temel Ergün oldu. Başkanı doğrulayarak; “ Gerçekten de gazetede yapılan eleştirilere en az olumsuz tepki veren başkanımdır” dedim.
Sonraki yıllarda Vekillerden de aynı tepkileri aldım. Seni bize çok şikayet ediyorlar ama yaptığın doğru. Bunlar gazete Ak Parti bülteni gibi çıksın istiyorlar” dediler.
Basın eğer kötü niyetli değilse eleştirileri de art niyetlidir. Yok basın gerçekten gazeteci ise eleştirilerini halkının tepkilerine göre yapıcı bir şekilde yapar.

Zamanla gördük ki, troller bir yana, bizim tepedekilerde bize art niyetli bakıyor. ‘Ne haliniz varsa görün’ diye biraz sustuğumuz olmuştur.

Kraldan çok kralcı olan dalkavuklar, her zaman krallarına en fazla zarar veren kişiler olmuşlardır. Krallar da, ya bu durumu görüp kendilerini “Padişahım çok yaşa” diyenlerden soyutlar halkın adamı olurlar ya da el üstünde gezdirilmekten zevk alır, üç beş dalkavukla günlerini gün eder, günleri bittiğinde de yapa yalnız kalırlar.

Ak Parti, geçtiğimiz Pazar günü Olağan Genel Kongresinde Domaniç İlçe Teşkilatını yeniledi. Yeni yönetim de taze kanlar ve partide çok emeği olan eskileri de gördük.
Bizde yeni yönetim ile birlikte Domaniç’te yeni bir dönem başlar ümidi oluştu.
Yeni İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, her kesimden insanla uyum sağlayabilecek, partizan davranmayan, önce Domaniçli ve Domaniç’in hizmetinde olacak bir arkadaşımız. Yönetiminde ki herkesi yeterince tanımıyoruz. Umarız yeni üyelerin arasında kötü niyetli birileri yoktur. Umarız kendi çıkarları için partiye giren ve bazı korkuları için teşkilatta yer alan birileri yoktur. Umarız dalkavuklar, partizanlar, troller yoktur da. Domaniç’te ki siyasi gerilimler biter. Parti içi çatışmalar biter ve Domaniç’te tüm siyasi partilerimiz Domaniç için proje üretir, fikir üretir, Domaniç için bir şeyler yapar.

Domaniç’e bir hizmet gelecekse burada en önemli parti teşkilatı, İktidar partisinin teşkilatı yani Ak Parti teşkilatıdır. Ak Parti kendi için de sağlamsa, gerisi kolay. İlçemiz küçük bir ilçe ve hepimiz bir birimizi tanırız, hepimiz bir birimizle bir şekilde akrabayız. Bu yüzden duygusal bağlarımız, siyasi bağlarımızdan daha da önemlidir. İnsanların siyasi görüşleri farklı olabilir olmalıdır da, önemli olan farklılıklarımıza rağmen bir arada mutlu ve huzurlu kalabilmektir.

Biz Domaniç’te Ak Partinin yeni başkanı ve yönetiminin yeni bir dönem başlatacağını umuyor, bekliyor ve kendilerini şimdiden tebrik ediyoruz.