Çilek satışları sonbahara rağmen devam ediyor

İlçemiz Durabey Köyü halkından Yaşar Ataman Çilek satışlarını artırarak devam ettiriyor. Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu yapılan desteklemeleri yerinde inceleyerek çiftçiden genel bilgi aldı.

Dağlık arazide orman köylüleri tarafından yetiştirilen malçlı çilek orman köylüsünü sevindirmeye devam ediyor. Durabey köyü ve Sefa köyünde yaşayanların çoğu, çilek üretimiyle geçimlerini sağlıyor.
Çilek üretimi, suni gübre ve ilaç kullanılmadan dağlık arazide, kayın ormanı içinde yapılıyor.
Durabey’de çilekler, köyün coğrafi konumu dolayısıyla Türkiye’de çilek hasadının sona ermesinden sonra toplanmaya başlanıyor. Durabey Köyünde yaşayan hayvancılık ile de uğraşan Yaşar Ataman arazisinde çilek satışlarının devam ettiğini ve malçlı çilek üretimi artıracağını belirtti.
Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, “Bilindiği üzere devletimizin desteği üzerine ilçelerimizin bazı köylerinde çilek üretimi yapıyoruz. Yediveren olarak adlandırdığımız çilek üretimi görüldüğü üzerine kış aylarına yakın olmasına rağmen üreticilerimiz satışlarına devam ediyor. Üreticilerimiz piyasaya kilosunu 3,5 TL’den 5 TL’ye kadar satabiliyorlar. Ak Parti Milletvekilimiz Vural Kavuncu Domaniç ziyaretinde desteklenen çiftçilerimizi de ziyaret etmiş Sefa köyü ve Durabey köylerinde tarımsal desteklemeleri de yerinde görmüştür. Kendisine bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.