HEPİMİZ POTANSİYEL BİRER BÖLÜCÜ ADAYIYIZ.

Domaniç insanı,hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklediklerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlıdır. Her şeyden önce mutlu ve sevgi dolu günler Domaniç’in olsun. Hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerimizi ikiyle çarpalım. “Bir olalım beraber olalım”. Eger ki, Domaniçliler olarak, bir ve beraber olamaz, elimize el vermeyip, elin eline el verirsek. Ne zaman şahsi menfaatlerimizi Domaniçin üzerinde tutar ve İlçemizin ortak faydasında buluşamazsak, o onu demiş, şu bunu yazmış dedikodularıyla kimimiz ” İT ” kimimiz ise ” UCUBE ” oluveririz.

Bölücü teriminin,Türkçe sözlükte anlamı,bir topluluğu, birliği parçalama, bölme amacında olan, fesatçı, münafık, ara bozmayı amaç edinen kimse, bölme işini yapan, bölen anlamlarını taşımaktadır.

Maalesef sosyal medyada kişilerin birbiri ile yazışmalarında neyin kafası ile yazdıklarını bilmediğimiz bir kitle hasıl oldu… Ne sevgi kaldı ne de saygı. Gıybet ve fitne herkesin önünde aleni yapılır ve yazılır,Yüz yüze söylemeye cesaret edemeyen kitleler klavyeden amiyane sözler eder oldu. Üzgünüm ama en çok ve en edebi küfür edenler beğenileri topladı. Birbirimiz için potansiyel birer bölücü ve parçalayıcı oluverdik. Ama bizler Domaniçliler, her nekadar da birbirimizle küs ve dargın olsakta, cenazemizde salının baş ucunda, düğünümüz de ise ahçımızın yanında oluruz.

Unutulmamalıdır ki; Eleştiri, sağlam siyasetçilerin sigortasıdır… Siyasetçinin gücünü anlamak isteyen, eleştiri karşısındaki tavrına bakmalıdır. Siyasetçi, eleştiriye ne kadar tahammül ediyorsa o kadar güçlü ve kendinden emin, ne kadar sinirleniyorsa, o kadar zayıftır. Tabii “eleştiri” ile “hakaret”i, ayırmakta gerekmektedir…Yapıcı eleştirilere açık olmayanlar, olumsuz yorumlar duymak istemeyenler eleştiriler karşısında yaşadıkları hislerini ve davranışlarını değiştirsinler. Toleranslı olsunlar. Tahammül kültürüne sahip olsunlar. Gerçeği duyma cesaretine sahip olsunlar. İktidarı muhalefeti sadece Domaniç için birlik beraberlik içinde çalışsınlar. Kimse kimsenin kuyusunu kazmasın. Biz bölücü dedil yapıcı olup kendimize gelmemiz gerekiyor. Başka Domaniç yok. Kör ve anlamsız tartışmalardan uzak durup saygı ve sevgi çerçevesinde bölücü değil yapıcı olup göğsümüzü siper edip Domaniçli olalım.