Cumhuriyet Bayramında Motor Korteji Yapalım

Yurdumuzun dört bir yandan sarıldığı, iç ve dış düşmanlarımızın yine azdığı şu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey birliğimiz.

Doğuşun toprağı Domaniç bu birliktelik için ilk adımı atmaya her zaman hazırdır.

29 Ekim 2014 de Cumhuriyet bayramında motorcu korteji ile bir ilke imza atan Domaniç bu yıl 29 Ekim 2017 Pazar günü daha büyük bir katılımla aynı korteji gerçekleştirmek ister.

Türk’ün tüm farklılıklarına rağmen ortak noktaları vardır. Bu ortak noktalarımız biz biz eden, bizi güçlü kılan değerlerimizdir.

Türk’ün ortak özeliği, ay yıldızlı bayrağıdır. Kanla sulamış toprağıdır. Dini İslam’dır. Gururu 600 yıl dünyaya hükmetmiş Osmanlıdır. Kahramanlığı yedi düvele karşı göğüslediği düşmanı yenerek kurduğu Türk Cumhuriyetidir.

Gerçek Türk, dinci yobazları kızıp dinini terk etmez. Gerçek Türk, yanlış yapan Sultanlara kızıp Osmanlısını inkar etmez. Gerçek Türk Atatürkçülere kızıp Atatürk’e düşman kesilmez.

Biz, motosikleti olan, vakti, imkânı olan gerçek Türklerle, 29 Ekim 2017 Pazar günü Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı tören alanında, Demir Atlarımızla toplanıp. Törenden sonra Tavşanlı Caddesinden Emniyet Kavşağındaki Hayme Ana Anıtımızı selamlayarak. Çarşı içinde bir tur attıktan sonra Atatürk Anıtı önünde toplanıp, topluca İstiklal marşımızı okumak istiyoruz.
Tören alanında siyasi parti teşkilatlarımızın ortak ikramları da olacaktır.

Gönül ister ki, O gün isteyen istediği bayrağı ile birliğimizi göstersin. Domaniç Ak Parti, Domaniç CHP, Domaniç MHP, Domaniç Saadet Partisi, Domaniç Sivil Toplum örgütleri ortak paydamız Cumhuriyetimiz için farklılıklarımıza rağmen birlikteliğimizi simgelesin. Ama mutlaka troller, bozguncular çıkıp kortejimize gölge düşürmeye çalışacaklarıdır.
Bunun içi herkes sadece Türk bayrakları ile yollara çıkacaktır. Bayraklar, Domaniç Belediyesi tarafından temin edilecek olup tüm siyasi partilerimiz bu korteje desteklerini açıklamışlardır.
İlçe Kaymakamlığımızdan gerekli izinler alınıp Emniyetimiz de durumdan haberdar edildikten sonra geniş bilgi verilecektir.

Kortej esnasında siyasi slogan atmak, siyasi semboller kullanmak, reklam yapmak yasaktır. Provokatörler çıkarsa haklarından hem dava açılacak hem de her alanda ifşa edileceklerdir.

Doğuşun Toprağında yaşayan Hayme Ana Torunları, Demir Atlarla son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti için ben de varım diyorsan sende gel.