Başkan Doğalgaz için başvuruda bulundu

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk İlçeye Doğalgaz getirme çalışmalarına devam ediyor.

Temmuz ayında ilçemiz sınırları içerisinden de geçen TANAP Doğalgaz boru hattından olumsuz raporların gelmesi üzerine Başkan Ertürk rotasını, Kütahya doğalgaz dağıtım firması Çinigaz ve BOTAŞ Genel Müdürlüğüne çevirerek gerekli başvuruları yaptı.

Özellikle kış aylarında kirli havanın teneffüs etmek istemeyen vatandaşların bu konuda destekleri bekleniyor.
Gerekirse imza kampanyasının başlatılması gerektiğini belirten Ertürk, gazetemize yaptığı açıklamasında, “Kışları soğuk ve uzun bir iklime sahibiz. Domaniç’imiz temiz, ekonomik ve çevreye minimum zararı olan doğalgaza ulaşması için çalışmalar başlattık. Kütahya’da dağıtıcı firma olan Çinigaz firmasını ziyaret ederek, bilgiler aldık. TANAP Doğalgaz boru hattının ilçemizden geçmesi nedeniyle dilekçe ile başvurumuzu daha önce yapmıştık. Fakat buradan olumsuz rapor elimize ulaştı. Tabi ki İlçenin Doğalgaz ihtiyacı hakkındaki çalışmalarımızı bırakmadık, devam ediyoruz. Kütahya’da bulunan Çinigaz ve BOTAŞ Genel Müdürlüğüne birer dilekçe ile 16 inç çapında vana konulması konusunda talebimizi ilettik. Doğalgazın ilçemize ulaşması için Tunçbilek Beldesi, köylerimiz ve Domaniç merkez olmak üzere toplamda 20.000’e yaklaşan nüfusumuz 3 adet tekstil fabrikamız bulunmaktadır. Dilekçelerimizi Genel Merkeze ve Ak Parti Kütahya Milletvekillerimize de ileteceğiz.
Burada en büyük desteği halkımızdan bekliyoruz. Gerekirse bir imza kampanyası başlatalım istiyorum” dedi.

Doğalgazın geçilmesiyle birlikte ilçenin maruz kaldığı hava kirliliğinden kurtulacağını, vatandaşların kış aylarında temiz havayı solumaya başlayacağını kaydetti.