CHP’den çok sert açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün gazetemize sert açıklamalarda bulundu.

Başkan Ergün,” İşkurun toplum yararına milli eğitim müdürlüğüne okullarda 9 ay süreyle toplamda 18 ay çalıştırılmak üzere hademe temizlikçi kadrosuna sözde mülakatla 17 işçi alındı.
Bu başvuruya toplamda 102 kişi başvurdu. Mülakatı yapan heyet toplam 5 kişiden oluştu. İşe giren arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Hak ederek girenlere lafımız inanın yoktur. Diğerleri umarım kul hakkının, ve vicdanlarının muhasebesinin ağırlığında kalmazlar. Gönülleri rahattır. Başarılar diliyorum.
Gelelim geçen sene ve ondan önceki sene işe alınanların Akp ilçe Başkanının listesiyle alındığını arkadaşlarımızın çoğunu incelediğimizde 17 kişiden 15 inin Akp kadrolarından olduğu, üyesi olduğu ve hatta referandum sürecinde bile okulda görevlerinde olması gerekirken ev ev dolaşıp evet oyu topladıklarına da ve görevli okul müdürünün de bunlara ses çıkar(a)madığını maalesef gördük.
Bu senede bu olumsuzlukların yaşanmaması için Cumhuriyet Halk Partisi olarak; işe Başvuranlar için diğer ilçelerde olduğu gibi Kura çekilmesini aksi takdirde küçük ilçemizde küskünlüklerin kızgınlıkların olacağını haksızlık ve adam kayırmaya yer vermemek için Diğer ilçelerdeki gibi Kura çekilmesini talep ettik.
Ama maalesef 5 kişilik bir heyetle işçi alımları olmuştur. Sokağa çıkıp sorduğunuzda bile kimler işe girecek girenlerin isminin çoğunu sayıyorlardı. Madem böyle yapılacaktı neden başvuranları çağırdınız ki ? Göstermelik mülakat yaptınız.
Siz vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz.? ALLAH korkunuz yok mu ? AKP’lilerden başka kimse işe girmeyi hakketmiyor mu ? Önceki Akp ilçe başkanlığında yapılan adam kayırmacılık torpil gibi yasal ve etik olmayan davranışların Akp nin yeni Başkan ve yönetiminden görmek istemiyoruz. Kul hakkıyla ilgili Kuran kerimdeki ayetleri incelemelerini tavsiye ederiz, ayrıca Değerli diyanet çalışanlarımızdan imamlarımız vaizlerimiz,müftümüz vaazlarında bu konuya Haksız işçi alımları kul hakkı torpil vs bu konulara değinirlerse. Dinimizin içindeki Ahlakı da anlatmış olurlar. Talebimizi yineliyorum bu alımları İnegöl’deki Tavşanlı’da ki gibi Kura ile yapılmasıdır. Ama sınıfta kaldınız. İnşallah bundan sonra Kura ile olur ve insanlarımızı daha da birbirinden ayrıştırmayıp bizi de böyle açıklama yapmak zorunda bırakmazsınız. Tüm ilçemi halkımı onurlu bir duruşa 3 kuruşluk iş için kula kulluk etmemeye, Rızkı veren hüdadır kula minnet eylemem felsefesine gelmesini rica ederim. Sevgi ve saygılarımla” ifadelerini kullandı.