Başkan Ertürk, “Hiçbir zaman yeşile zarar vermedik”

Gelen tepkiler üzerine Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk gazetemize açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada sürekli kamuoyu oluşturularak Domaniç Belediye Başkanını ve Domaniç Belediyesi ağaç kesti diyerek suçlamalarda bulunulmaktadır. Oysa ki, oradaki yıllardır kaldırımları yapılmamış adeta cezalandırılırcasına terk edilmiştir. Domaniç Belediyesi olarak terk edilen mahallenin alt yapısı yenilenerek kaldırım çalışmalarına başlanılmıştır. Ancak yüksek enerji tellerine temas eden ve bir kısmı kurumuş akasya ağacının, kökleri yukarıya doğru çıkmış. Yol yapımında köklerinden zarar göreceği için tamamı kısa sürede kuruyacak akasya ağacını Cumhuriyet Mahallesi muhtarını da bilgilendirerek istişare edilerek, kesilip enerji hattından uzaklaştırılarak yine yerine insanların oturabileceği çardakla birlikte, güzel kokusundan, meyvesinden, gölgesinden faydalanılacak güzel yetişmiş bir ıhlamur ağacı dikilecektir.
Şahsım ve kurumum hiçbir zaman yeşile zarar veren olmamıştır, daha çok yeşillendirmeye önem veren bir kuruluş olmuşuzdur. Geçen yıl 300 çam fidanı mezarlık karşısına dikilmiştir ve ağaçlandırması yapılmıştır. Eğer eski ve ömrünü tüketen bir ağacın yerini değiştiriyorsak asla bozduğumuz şekilde değil, yenisini eskisinden daha da güzel yaparak geleceğe bırakmaya çalışıyoruz. Mutlaka o bahsi edilen ağacın anısı hatırası vardır mahalle halkında lakin her canlı gibi o ağaçta ömrünü tamamlayıp miadını doldurdu ise ve çürümeye başlamışsa Belediye tarafından çevre düzenlemesi çerçevesinde yerinden alınıp yerine yenisi dikiliyorsa çıkartılan bu gürültünün yersiz olduğunu görmekteyiz.
Tek düşüncemiz birlik ve beraberlik içinde Domaniç’i layık olduğu yere getirmektir ve getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Son olarak bu güzel sözü paylaşmak istiyorum birçok insanların nezaket kuralı gereği ağzı dolu iken konuşmazlar. Fakat kafaları boşken konuşmaktan hiç çekinmezler. Domaniç halkımıza saygı ile duyurulur.” ifadelerini kullandı.