Çamlıca Göleti niye durdu

İlçemiz Çamlıca köyüne Mayıs ayında yapımına başlanan Çamlıca göleti inşaatı durduruldu.

Gazetemizin edindiği bilgiye göre yaklaşık (3) ay önce yüklenici firma inşaat alanını terk etti.

Edindiğimiz bilgiye göre firma ihaleyi aldığında alt yapı malzemesi çekmesi için 600 metre ilerideki bir alan gösteriliyor. Ancak malzeme alınacak alanın gerçekte 10 kilometre olduğu anlaşılıyor.

Bunun üzerine yüklenici firma itirazda bulunuyor ancak ilgili kurumdan olumlu yanıt alamıyor. Tüm girişimleri boşa giden firma yetkilileri de Çamlıca göleti inşaatını askıya alarak şantiyeyi başka bir alana çekiyor.
Muhtarlığın tüm uğraşıları da sonuç vermeyince, Domaniç’in bir yatırım vaadi daha rafa kaldırılıyor.

Bilindiği gibi Domaniç Çukurca Göleti Ağustos 2016’da teslim edilecekti. Ancak yapılan gölet inşaatı bitmeden çöktüğü için teslim edilemedi ve gölet inşaatı hala devam ediyor.

Yıllar önce programa alınan Domaniç-İnegöl yolu ise bilinmeyen bir nedenle programdan kaldırılmıştı. Yine aynı şekilde kalın harmana yapılması vaat edilen ve her türlü harcı devlete yatırılan Açık Ceza evi de yine askıya alınan projelerden.

Domaniç-Tavşanlı yolu son vurulan yumruktan sonra bile hala hızlandırılamadı.

Tüm işlemlerin yavaşlamasının bedelini yıllardır ağırdan ağıra ödeyen Domaniç, Çukurca yangının da çok daha büyük bir bedel ödeyerek acı gerçeğini gördü.

Domaniç halkı cılız tepkilerle, siyasi polemiklerle çok zaman kaybediyor. Kaybolan zamanda kaybettiklerini fark etmiyor.

Siyaseti husumeti bir kenara bırakıp memleket için el ele verdiğimizde neler yapabileceğimizi Çukurca yangının da gördük.

Çukurca göleti bitirilmiş olsaydı, yollar yapılmış olsaydı, sizin zamanınız, bizim zamanımız kısır çekişmelerini bırakıp Domaniç için birleşmezsek daha çok müteahhitler işi bırakıp gider, çok müteahhitler işi savsaklar, çok siyasi bizi sallar.
Domaniç bakar, dağlar yanar….