Nisanur birinci tercihi olan Eskişehir Fatih Fen Lisesine yerleşti

Aksu köyünde yaşayan taşımalı Çokköy ortaokulu öğrencisi Nisanur Yalçınsoy, Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sonuçlarına göre, Eskişehir fatih fen lisesine yerleşti.
Aksu köyünde yaşayan taşımalı Çokköy ortaokulu öğrencisi Nisanur Yalçınsoy, Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru cevaplamıştı. Birinci dönem ortak sınavlarında iki yanlışı bulunan Nisanur Yalçınsoy, ders dışında spordan sanata çeşitli alanlarda derecelere sahip.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAKAMINDA AĞIRLADI

Domaniç son TEOG birncisi olan Nisanur Yalçınsoy, birinci tercihi olan Eskişehir Fen Lisesine yerleşti.
Nisanur Yalçınsoy, ailesi ve Çokköy Okul Müdürü Veli Bilgili TEOG birincisi Nisanur’u Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen makamında ağırladı.
Özen, Nisanur’u başarısından dolayı tebrik ederek başarısının devamını diledi.

TEOG SINAVINA YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDEN ÇALIŞTI

Aksu köyünde yaşayan ve 3 kilometre uzaklıkta ki Çokköy ortaokulunda taşımalı olarak eğitim gören Yalçınsoy, hafta sonları olmayan okul servisinden dolayı, kurslara kimi zaman yaya, kimi zaman ise okul müdürü ve öğretmenlerinin araçlarıyla gitti. Çokköy yolundaki yol çalışmasından dolayı bir yıl boyunca çamura rağmen kurslarını hiç aksatmadı.
Nisanur Yalçınsoy, yaptığı açıklamada, “Taşımalı okula giden bir öğrenciyim. Aksu köyünden Çokköy köyüne gidiyorum. Hafta sonu bizim kurslarımız var bazen kendim yayan, bazen ailemle, bazen ise öğretmenlerim beni alıyordu, bazen de köydeki arabası olanlar götürüyordu beni. Yani bir emek verdik, bununda karşılığını aldım. Kursa okula gidemediğim zamanlarda ise evde oturup ağlıyordum. Evin tek çocuğuyum, ister istemez bazı şeylerde etkileniyorum. Ailemde de bazı hastalıklar oldu. İnsan ister istemez küçük yaştan beri etkileniyor, doğal olarak bu yüzden doktor olmak istiyorum. Genel cerrah olmayı çok istiyorum” dedi.
Anne Gülşen Yalçınsoy , “Yağmur, çamur dinlemedi. Hafta sonları kursa gideceğim diye ağlayıp hırçınlaşıyordu. Bizde çoğu zaman yaya olarak götürüyorduk. Çoğunlukla babası ona eşlik ediyordu. Çok çabaladı, bizleri gururlandırdı. Öğretmenlerine, emeği olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
Baba Abdullah Yalçınsoy ise duyduğu mutluluğu dile getirdi.