Hentbolda gururumuz Sait A takımına alındı

Göztepe hentbol takımına, 15 yaşında yıldızlarda 16 yaşında da üstün performans ve başarılı gösterilerinden dolayı A takımına alındı.

Ankara Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’inde görevli İbrahim Karaaslan’ın oğlu Sait Karaaslan Hentbolda gösterdiği başarının ardından, Göztepe antrenörleri tarafından keşfedildi.

Sait Karaaslan yedi yaşında severek başladığı Hentbolu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımında başladı.

Eğitimini İzmir Mopak Endüstri Meslek Lisesi üçüncü sınıfına devam eden Karaaslan, 15 yaşında Göztepe Yıldızlar Hentbol takımına transfer olduktan sonra 16 yaşında Göztepe Hentbol A takımına seçildi.

Yedi yaşında Hentbolu sevdi şimdi ise 16 yaşında Göztepe Yıldızlar Hentbol A takımına transfer oldu.

Baba İbrahim Karaaslan gazetemize yaptığı açıklamasında, “Oğlum yedi yaşında Hentbola gönül bağladı bizde destek olduk. İlk olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımında oynamaya başladı. Daha sonra Göztepe yetkilileri tarafından gelecek gördükleri oğlum Sait Karaaslan’ı kendi yıldızlar takımına transfer etmek istediler. Transfer işlemleri tamamlanmasının ardından Göztepe Yıldızlar Hentbol takımında ve Göztepe Süper Genç takımında oynamaya başladı. Bu sene ise gösterdiği performans ile A takımına seçildi. Bu özellikle ilçemiz adına da gurur verici, çünkü ilçemizi temsil ediyor” dedi.