Karaloğlu, “Domaniç benim ilk göz ağrım, ilk yuvam”

Domaniç Kaymakamlığı yapan, “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile Yedisu Kaymakamlığına atanan Bünyamin Karaloğlu için veda yemeği düzenlendi.

İlçemizde 27 Haziran 2015 tarihinde Göreve başlayan Kaymakam Bünyamin Karaloğlu, Bingöl Yedisu Kaymakamlığına atandı. Kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu’na Veda Yemeği Programı Düzenlendi. Program DPÜ Rektörü Remzi Gören, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Hakim ve Savcıları, Keles Belediye Başkanı, Domaniç Belediye Başkanı, İlçemiz Daire Amirleri, Memurlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar, Esnafların katılımıyla gerçekleşti. Törende Kaymakamımıza çeşitli hediyeler takdim edildi.
Konuşma yapan İlçe Kaymakamı Karaloğlu, programa katılan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

İLK YUVAM İLK EVİM

Karaloğlu, çok duygulandığını ifade ederek, “Domaniç benim ilk ekmek yediğim yerdir. İki sene önce Ramazan ayında buraya atandım. Buraya isteyerek geldim. Burası benim ilk yuvam, bu ilçede evlendim. Domaniç’teki lojman benim ilk evim, eşimle beraber ilk evimiz. O yüzden Domaniç benim hiçbir zaman aklımdan çıkmayacak. Ben biraz zorumdur, Karadenizliyim, ilk başta biraz zorlu geçti ama güzel bir birliktelik sağladık güzel bir sinerji oluşturduk. Herkes kaybetmekten bahsediyor ama bizler hizmet adamıyız. Böyle Kaymakam gelmesi sözleriyle geleceği ipotek altına almayın benden öncede gelmiştir benden sonrada gelecektir. Halkın içerisinde olmaya çalıştık, sert görünüyorsun eleştirileri aldık düzeltmeye çalıştık ama mizacım böyle” sözleriyle devam etti.

İLK VE SONU BURADA YAPTIM

Domaniç’in ilk göz ağrısı olduğunu söyleyen Karaloğlu.” Burada bir konser icra ettik, ilk görev yerimde ilki yaptık. Burada da son oldu. Grup üyelerimiz hepsi de burada. Burası beni ilk görev yerim, ilk göz ağrım, ilk evim, ilk evlendiğim yer. Tüm katılımcılara çok teşekkür ederim. Hakkı geçen herkesten bana hakkını helal etmesini istiyorum. Benden yana bir hak hukuk var ise helal olsun. Kızdığım biri var ise bugün kızdıysam yarın unuttum. Özellikle Gazeteci Mustafa seni hiç unutmayacağım. Eleştirilerini hiç unutmayacağım” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ÇALIŞTIĞIM EN İYİ KAYMAKAMLARDAN

Konuşma yapan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Kaymakamdan ziyade bir kardeş kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “ Kendisi adına seviniyorum, daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum. Domaniç’e geldiğinde düzensiz olan ilçemiz adın çok çalışmalar yaptı. Bürokrasi ve siyasi yönden birçok şeyi değiştirdi. Çalıştığım Kaymakamların içerisinde en iyilerinden biri. İlçemize çok hizmetler yaptı” dedi.

BİR TÜRKÜ YAZILABİLİR

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, “ Domaniç’li olmam sebebiyle ayrı bir önemi var benim için. Sayın Kaymakamımı konserinde tanıdım. Bir Bodrum Türküsü var biliyorsunuz. Sayın Kaymakamımız çok sevilen biri olmuş İnşallah kendisi adına güzel bir Domaniç Türküsü yazılabilir” dedi.

FAHRİ HEMŞERİMİZ OLDU

Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan Gündüz, “ Bakıyorum konuşurken herksin boğazı düğümleniyor konuşurken. Düğümlenmesine gerek yok ben işi bitirdim burada. Hiç kimse bir şey kaybetmiyor. Kelesliler vermek istemedi ama, sayın Kaymakamımız Domaniç’in hemşerisi olmayı kabul etti. Domaniç’in anası var, babası yok bir yetim dedik. Yetime yardımcı olmak herklesin vazifesi olduğu gibi Sayın Kaymakamımız görevidir. Domaniç’in bürokratı yok, siyasetçisi zaten yok. Bundan dolayı Kaymakamımız inşallah kısa zamanda Vali olur. Kütahya siyasetçilerimiz yapamadığını hemşerimiz olarak sizler yaparsınız” dedi.

Domaniç Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ayverdi bir ansını paylaşarak hizmetlerinden dolayı Karaloğlu’na teşekkür etti.

Karaloğlu, son olarak 19 Eylül 2017 talihinde Kaymakamlık binası önünde vedalaşarak ilçeden ayrıldı.