Domaniç Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet ÖZOĞUL

Kütahya AK Parti’de, Kütahya merkez ilçe ve 7 ilçede başkan adayları belirlendi.

20 Ekim Cuma günü yapılacak olan İlçe yönetimi kongresine, Ankara tarafından belirlenen tek adayla gidecek olan Ak Parti,  Domaniç İlçe Başkanlığı seçiminde adaylar arasından Ahmet Özoğul’u seçerek yola yeni kanla devam edecek.

Ak Parti, aralarında Domaniç’in de bulunduğu bazı merkez ve ilçelerde eski yönetime teşekkür ederek, yola yeni yönetimle devam etmek istediğini belirtmişti.

Bunun üzerine Domaniç’te Ak Parti İlçe Başkanlığı için Ahmet Özoğul, Kani Türk, Nedim Yılmaz, Ceyhun Ergun, Celalettin Yıldız, Hamit Arıkan’ın aday olduğu öğrenildi.

İl ve ilçe temayül yoklamalarının ardından adaylar arasından Ahmet Özoğul, Nedim Yılmaz ve Ceyhun Ergün’ün adı açıklandı.

Ankara, adı açıklanan 3 aday arasından Ahmet Özoğul’u tek aday olarak belirledi. 20 Ekim’de yapılacak Olağan Genel Kurul ile Ahmet Özoğul Domaniç Ak Parti İlçe Teşkilat başkanlığına seçilecek.

Öte yandan, Kütahya AK Parti Merkez binasında yapılan toplantıda, Domaniç, Tavşanlı, Emet, Hisarcık, Simav, Çavdarhisar, Altıntaş ve Kütahya Merkez İlçe olmak üzere 8 ilçede gerçekleşen temayül yoklamalarına göre seçilen isimler şöyle; Kütahya Merkez İlçe: Mehmet Eşsiz, Altıntaş: Cihangir Dönmez, Çavdarhisar: Tuncay Demirel, Domaniç: Ahmet Özoğul, Emet: Hüseyin Doğan, Hisarcık: Ali Var, Simav: Adil Biçer ve Tavşanlı: Nejat Tülek.

Belirlenen ilçe başkanları arasında Gediz ilçesinde Mesut Yörük, Şaphane ilçesinde Murat Çakır ve Pazarlar ilçesinde Bilal Demirci tekrar aday gösterildi.