Milletvekili Kavuncu’dan Domaniç’te Bayramlaşma

Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu Kurban Bayramının 2. günü vatandaşla bayramlaşmak için ilçemize geldi.

Parti binasının kapalı olmasından dolayı meydanda İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, muhtarlar ve partililerin karşıladığı Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu Domaniç’te esnafı dolaşarak vatandaşların bayramını kutladı.
Bayramlaşmak için gelen vekile, bazı vatandaşlar her zaman ki gibi kapanan adliye ve Tavşanlı – Domaniç yolunun akıbetini sordular. Vekil ise cevaben, adliye meselesinin siyasî bir mesele olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçesindeki adliyenin bile şartlar gereği kapatıldığını belirterek yol konusunda yapılan eleştiri ve tepkilerin doğru olduğunu söyledi. Kavuncu; “ Yol meselesinde bir şansızlıktır gidiyor. son görüşmemizde bizde bizi rezil eden yüklenici firma yetkililerini ve Karayolları ekiplerine gereken tepkimizi koyduk. Domaniç- Tavşanlı yolu çalışmalarını yakından takip edeceğiz” dedi.

Daha sonra Çukurca Beldesine geçen Vekil Kavuncu burada Ak Parti Çukurca Belde yönetimi tarafından karşılandı. Kadın kollarının da hazır bulunduğu teşkilât binasında yapılan kısa sohbetin ardından kahve ve sokaklarda belde halkıyla bayramlaşan Vekil, Çukurca Yayla yoğurdunun mükemmel bir yoğurt olduğunu ve mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Vural Kavuncu, beraberindeki muhtarlar ve partililer ile birlikte İlçemizdeki bayramlaşma programının finalini Muratlı köyünde yaptı.

Köyde, geçtiğimiz yıllarda yapılan bağlardan toplanan üzümlerle karşılanan kavuncu ve heyeti, köy kahvesinde köylülerle sohbet ederek şikâyetlerini dinledi. Muratlı Köylüleri Vekile, Domaniç’in en büyük köyüyüz, en çok oyu size biz veriyoruz bunun karşılığında köyümüze daha fazla hizmet istiyoruz. Köyümüzün yol ve su sorunu var. Büyük ölçüde çamurdan kurtulsak ta hala çamurlu yollarımız var. Çocuklarımız okul yolunda 3 çift ayakkabı değiştiriyor” diye şikâyetlerini dile getirdiler.

Kavuncu, yanından bulunan İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şimşek’e, “İstek ve şikâyetleri doğru ve haklı buluyorum. Bayramdan sonra köyün talepleri doğrultusunda gerekeni yapalım” dedi.

Daha sonra ilçemizden ayrılarak Tavşanlı ve Hisarcık ilçelerine geçti.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Simav, Gediz, Şaphane’de, İshak Gazel, Dumlupınar, Aslanapa ve Çavdarhisar’da, vatandaşlarla bir araya gelerek, bayramlaştı.