DOMANİÇ’E EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ BUNLAR YAPIYOR

Biliyoruz ve göğüslemeye hazırız!
Bu yazıdan sonra aynı kişiler aynı zihniyetle, başta yeni silahlar sosyal medya aracılığıyla sonra klasik o… meşhur dilleriyle saldıracaklar.
Övünerek tekrarlayalım ki Domaniç Gazetesinin her haberi artık 10 binlerce kişi tarafından okunuyor. Bu da Domaniç halkının yerli ve yerel değerlere önem verdiğinin en iyi göstergesidir.
Gelişmiş büyük ülkelerde, bizde ki kadar ulusal gazete yoktur. Gelişmiş ülkelerin insanları kendi sorunlarını, kendi civarında olup bitenlere bakarlar.
Bizim gibi geri kalmış ülkelerde ise, sözde ulusal basın tüm ülke halkını, İstanbul haberleri ile yatırıp kaldırır. ‘İstanbul’a kar yağacak, İstanbul trafiği, İstanbul’da şu oldu bu oldu…’ Felaket haberleri, cinayetler, ölenler, vahşet, dehşet, hırsızlık, gasp… felaket tellallığı.
Falanca takımın falanca oyuncusunun aldığı milyon dolarlar bize haber diye sunulur. Magazin ayrı bir bela; Hele hele bir de siyasi haberlerimiz var ki, son dönemlerde iyice cılkını çıkardılar.
Malum ülkemizde basın, hükümet yanlısı ve de hükümet karşıtı olarak ikiye ayrıldı.
Örneğin bir taraf, halk ile röportaj yapar; Halk halinden memnundur. Ekonomi çok iyidir. Yeni Türkiye’de herkes huzurlu, mutlu ve umutludur. Öte taraftan diğer medya grubuna göre yapılan sokak röportajlarında halk, isyanlardadır. Terör artmış, ekonomi bozuk, huzur, muzur kalmamış, imkânı olanlar ülkeyi terk etmektedirler.
Arada kalan ve kime inanacağını şaşıranlar ise artık 3 maymunları oynamaktadırlar.
Türkçemizde çok güzel, çok anlamlı bir deyiş vardır; “ Herkes kendi evinin önünü süpürse mahalle tertemiz olur”
İşte bizim bu deyişimizin uygulaması gelişmiş ülkelerin hayatlarının felsefesidir. Herkes kendi evinin önünü süpürür, kendi işine bakar, kendi sorunları ile uğraşır. Memleketin öbür ucunda olan acılar, sıkıntılar, şatafatlar kimseyi ilgilendirmez, kimse zenginin cebindeki ile kimse kim kimin yatağanında diye bakmaz, en azından bizim kadar bakmaz.
Her iki tarafın içinde yaşamış, kültürünü görmüş, sosyal yaşantısını yaşamış biri olarak biz Domaniç’imizle gurur duyuyoruz.
Neden mi ?
Türk gazete okuyucusu genelde maç, magazin ve siyasi haberler okurken Domaniç okuru, kültürel haberlere, yerel haberlere son derece duyarlıdır.
Bizim elimizdeki istatistikler bunu gösteriyor. Kütahya’nın ekonomik olarak en zayıf en küçük gazetesi, bizim gazetemiz ama okur ve abone olarak en çok okunan gazete biziz.
Domaniç gazetesi ve okuyucuları ile güzel işlere imza atabilecek bir konumda ve güçte.

ANCAAAK..!

Domaniç’te her zaman her kesime sıkıntı yaşatan bir zümre var. Bunları bir türlü aşamıyoruz ama sosyal medya fenomeni bu arkadaşlar artık kendi kendilerini ifşa ettikçe bu sorunda kendiliğinden çözülecek. Biz umutluyuz.
İşte Domaniç’te pişmiş aşa su katan zümrenin dönen tekere soktuğu çomaklardan örnekler:

Haber: “Domaniç-Tavşanlı yolu yapılacak” Valla olmaz, yapamazlar. Yalandır, seçim yatırımı, bize önce iş lazım.(Sanki iş olsa mübarek kıçını kahveden kaldırıp çalışacak)
Haber: “ Domaniç’e fabrika kuruluyor” Valla olmaz, yapamazlar. Yalandır, seçim yatırımı, bize önce yol lazım.
Örnek çok ta bu kadar mide bulandırma yeter. Anlayanlar anladı. Kendi başını beceremeyen 3-5 “çomak” işi yaptıracak otoritenin de, işi yapacak siyasi ve ya yatırımcının da, haberi yazanın da, olan hevesini, umudunu, motivesini kırıp atıyor. İş olacaksa da olmuyor. Mideler bulanıyor, umutlar kırılıyor. İşte Domaniç’e en büyük kötülüğü bunlar yapıyor.