Yok, böyle bir dayanışma

İlçemize bağlı Çiftlik köyünde Emin Ünlü ye ait hayvan ahırında çıkan yangın köylülerin ve nişan davetlilerinin dayanışmasıyla iki saat içinde söndürülüp yangın enkazı kaldırıldı.

Emin Ünlü akşam kızına nişan yapacaktı. Davetliler gelmiş tüm hazırlıklar tamamlanmıştı

Aşırı sıcağında etkisiyle aniden çıkan yangın kısa sürede ahırı ve samanlığı sardı. Köylülerin ve davetlilerin ilk müdahale ettiği yangına Domaniç Belediye itfaiyesi, kepçeleri, Çukurca Belediye itfaiyesi, orman işletme arasözü, Köylülere ait traktörlerle müdahale edilerek.
Yangın kısa sürede sündürüldü.

İnekler son saniyede kurtarıldı.

Ahırda bulunan inekler ahırdan çıkar çıkmaz ahır çöktü. Yangına ilk müdahale edenlerden Komşu Bükerler köyünden Yaşar Emer olayı şöyle anlattı, “Köyümüz halkından Emin Ünlü abimizin bu akşam kızının nişan töreni vardı hazırlıklar aşamasında tahminimizce elektrik kontağından yangın çıktı. Köylülerimizin traktörleri ile yanan saman tekrar alev almaması için birlik ve beraberlikle başka bir alana götürülerek kontrol altına alındı. Belediye itfaiye ekiplerimize kepçelerde çalışan personelimiz ile yangını kontrol altına alındı. Ekipler olay yerine anında yetiştiler. Ahırdaki hayvanlar son anda kurtarıldı” dedi.

Yangını sırasında çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Bugün saat 17.30 sıralarında çıkan yangına belediye ekibimiz 2 itfaiye, 1 kuka ve kepçelerimiz ile yangına anında müdahale ederek kontrol altına aldı. Köydeki kardeşlerimiz traktörlerini alarak samanın tekrar alev almaması için başka bir alana taşımasını gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızdan ricamız itfaiye ekiplerimize yardımcı olmaya çalışırken bazen kalabalık ekiplerimize engel oluyor bu konuda daha hassas davranmalarını istiyorum. Birde itfaiyenin geçeceği yol güzergâhlarına araç park etmemelerini istiyoruz. Emin Ünlü kardeşimize çok geçmiş olsun” dedi.