Vekil Şükrü Nazlı müjdeleri ile geldi

Ak Parti Kütahya Milletvekili M.Şükrü Nazlı 736.’sı düzenlenen Hayme Anayı Anma
ve Göç Şenliklerine katılarak yapılacak yatırımlar ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Nazlı yaptığı açıklamasına göre, Kaymakamlık binası yıkılarak yapılması planlanan Osmanlı yapısına uygun Sultan Alaadin Camisi yeniden inşa edilerek yıkılan Kaymakamlık binası ile geniş bir alana sahip olacak.

Yıkılması planlanan Kaymakamlık binası ise en güzel şekilde şu an bulunan Hisar İlköğretim Okulu bölgesinde yeniden yapılacak. Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokuluna 300 yataklı KYK Yurdu en kısa zamanda başlayacak. Domaniç İlçe Entegre hastanesi 2017 ilk programına alınarak yeniden inşa edilecek.

Ak Parti Kütahya Milletvekili M.Şükrü Nazlı gazetemize yaptığı açıklamasında, “Değerli Domaniçli hemşerilerim. Bugün Domaniç’te Alperenler Serdarı Ertuğrul Gazinin ve Hayme Ananın huzurunda Bu ulu çınarın kökleri altında tarihi en manidar hatıralarını yad etmek için 736, Hayme Anayı Anma ve göç şenlikleri için Domaniç’teyiz. 736 senedir ilahi bir semaya yükselen mukaddes bir tohum gibi toprağa serpilen bu ulu çınarın kök salan bu kökleri bu güne kadar bizi adalet ve kardeşlikte birleştirdiği gibi bundan sonrada buluşma noktamız olsun. Bu millet kumaşı 1000 yılı aşkındır bu topraklarda dokunan Ahlat’tan, Malazgirt’ten Domaniç’e uzanan buradan üç kıtayı kucaklayan ve sayısız ülkeyi şefkatle kanatları altına alan bir millettir. Bu büyük milletin mensupları dün olduğu gibi bugünde tarihi yadigârın mukaddes emanetlerin hem sahibidir hem bekçisidir hem de emanetçisidir. Yeryüzünün coğrafyasında yüz yıllardır olduğu gibi bugünde onurla izzetle şerefle yaşıyorsak buna ecdadımıza ve onların bize bıraktığı köklere borçluyuz. Onlara layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Domaniç İlçe Entegre Hastanesi 2017 ilk programa alındı.

Bu kutlu yürüyüşte hayırla yad edilmek eserler bırakmakta bizim görevimizdir. İşte burada Domaniç bizim ecdadımızın bıraktığı bize emanettir. Domaniç bugüne kadar birçok hizmetlerimiz oldu. Burada yollar yaptık, köprüler inşa ettik, okullar yaptık, Meslek Yüksek Okulu inşa ettik ve şu anda 5 tane baraj ve gölet çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında yine Domaniç’te Alaadin camisini yeniden Osmanlı mimarisine uygun bir şekilde inşa etmek için çalışmalar başlattık. Kaymakamlık binasını yıkarak yeniden en güzel şekilde inşa edeceğiz. Hisar İlköğretim okulunu inşat çalışmalarımız başlayacak. Bunun yanında bir lise inşaatımızı yapmıştık. Domaniç’in bizden talep ettiği Kredi Yurtlar kurumuna ait bir öğrenci yurdu vardı. Bu öğrenci yurdunu bu yıl programa aldırdık ve şu anda üniversitemiz tarafından Meslek Yüksek Okulumuzun yanındaki yer geçtiğimiz hafta içerisinde bize tahsis edildi. 300 Yataklı inşaatımıza inşallah başlıyoruz. Bunun yanında bir başka müjdeyi de Domaniçli hemşerilerimiz ile Tarihi gün vesilesi ile paylaşmak istiyorum. Yeni atanan sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’a yaptığımız ziyarette Domaniç’teki hastanemizin depreme güvenliği olmadığını yeni bir hastanemizin yapılması gerektiğini ancak programa alınamadığını ifade etmiştik sağ olsun Bakanımız hem selamlarını ilettiler ve buraya bir ecdat yadigarı Domaniç’e bir eser bırakmak için talimat verdiler 2017 ilk yatırım programına Domaniç İlçe Entegre hastanemiz programa alınmış oldu. Buradan tüm Domaniçli hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gerek yol çalışmalarımız gerek diğer çalışmalarımızda her zaman Domaniç’in yanındayız. Domaniç bizim başımızın tacıdır. Tüm Domaniçli hemşerilerime selamlarımı iletiyorum” dedi.