Hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Domaniç’te, 2017 yılı Hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek olan 14 kişilik Hac kafilesi dualarla uğurlandı.

Bu yıl ilçeden hacca gidecek 14 hacı adayından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek 14 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Hac ibadetini yapacak vatandaşlara Küçükköy İmamı Tekin Akkoyun görevlendirildi.

Törende okunan Kur’an-ı Kerim, ilahi ve duanın ardından İlçe Müftüsü Kemal Akpınar, hac ibadetinin önemli bir ibadet olduğuna işaret ederek, “Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Hacı adaylarımız bizlerden de kutsal topraklara selam götürmelerini arzu ediyorum. Allah herkese hacca gitmeyi nasip etsin” dedi.

Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları İlçe Müftüsü Kemal Akpınar, din görevlileri, yakınları ve vatandaşlar tarafından dualarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Hacılar, 19 Eylül Salı günü yurda geri dönecekler.

Kutsal topraklara giden hacı adayları, Bekir Boz, Nuri Uysal, Selim Akkaya, Sevim Akkaya, Zeynep Kocaman, Selime Karaca, Mehmet Selim Efe, Hatice Efe, Meriha Demir, İbrahim Cengiz, Fatma Cengiz, Neriman Türken, Nihat Zengin ve Fatma Zengin.