Güreşler 17 Haziran’da olsun

Dünyanın ilk yağlı pehlivan güreşleri Domaniç’te yapılmış olmasına rağmen hala resmi bir kaydı bulunmayan, federasyon tarafından tanınmayan, son yıllarda etkinliğini iyice kaybeden Domaniç Yağlı Pehlivan güreşleri için kollar yeniden sıvanıyor.

Eski güreş ağamız Beyhan Gündüz, yeni ağamız İsmail Karaduman, Spor Kulübü Başkanımız Oktay Kadıoğlu ve gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit güreşler için yapılabilecek acil önlem paketini görüştüler.

Görüşme sonunda açıklama yapan Beyhan Gündüz, “ Tüm sorunlarımızı masaya yatırdık. Acı gerçeklerimizi hatalarımızı değerlendirdik. Yapılması gereken konularda fikir birliğine vardık. Domaniç Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk ilk defa geçen yıl Güreş organizasyonunu üstlendi. Ancak güreşleri yapacağımız gün hainlerin darbe girişimi ile tüm hayallerimiz boşa gitti. Bu yıl ise Belediyemiz, bu güne kadar alamadığımız kadar maddi destek sağladıysa da maddi imkânsızlıklar nedeniyle güreşlerimizi üstlenemedi. Gelecek yıldan itibaren Güreşleri Belediyemiz yapacak. Bizde eski ağa, yeni ağa kulübümüz ve tüm Domaniçliler olarak elbirliği ile güreşlerimizi yeninden canlandıracağız. Gelecek yıl 2018’de ramazan bayramının 3 günü 17 Haziran Pazar gününe denk geliyor ve o gün hiçbir yerde güreş yok. Önümüzdeki günlerde Belediye başkanımız, Spor kulübümüz, ağalarımız ve sponsorlarımız ile tüm komiteyi toplayıp konuyla ilgili yol haritamızı çizip bu günden itibaren en güzel güreş organizasyonu için çalışacağız” dedi.