Ergün; “Domaniç’liler olarak hala merhum Ecevit’in ve Kalemli’nin yaptığı yolları kullanıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanlığı M. Temel Ergün, gazetemize “ Hemen her fırsatta “Yol yaptık” diyen iktidar partisinin yerel temsilcilerinin ve Domaniç halkının dikkatine sunarız” başlıklı verdiği yazılı basın açıklaması.

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün, gazetemize verdiği “Hemen her fırsatta “Yol yaptık” diyen iktidar partisinin yerel temsilcilerinin ve Domaniç halkının dikkatine sunarız” başlıklı yazılı basın açıklamasına ek olarak ‘Kütahya, ilçeler arası karayolları’ haritası da gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün, verdiği yazılı basın açıklamasında, “ 1. 15 Yıldır tüm Türkiye’de en çok yollara yatırım yapılmışken, ilimizde de hemen her ilçe bölünmüş (duble) yol ile donatılmışken, sadece DOMANİÇ, EMET ve HİSARCIK ilçelerinin bu yatırımdan mahrum bırakıldığını, 2. Komşu her İl’e bölünmüş yol ile çıkış verilirken, Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri Bursa’ya, dolayısıyla iş gücü akınının olduğu İnegöl’e hala 2 şeritli eski yol ile çıkıldığını, 3. “Kütahya İl Sınırı” tabelasına gelindiğindeki yol kalitesi farkının artık sadece Domaniç sınırında hissedildiğini, 4. Arama motorlarında “Kütahya’da Gezilecek Yerler” diye arattığınızda ilk önce “Domaniç” çıkmasına rağmen ulaşım yatırımının yapılmadığı tek ilçenin Domaniç olduğunu, üstelik de “Osmanlı ve Kuruluş” kavramlarına bu kadar değerin verildiği bir dönemde Osmanlı’nın doğduğu toprakların bu anlamda önemsenmediğini, 5. Buna rağmen “Domaniç Dağları” gibi bir potansiyel kaynak söz konusu olduğunda milletvekillerinin Domaniç’e koşa koşa geldiğini, 6. Bütün bunların, 15 yıldır hemen her seçimde Domaniç’te birinci parti seçilen iktidar partisi tarafından bu ilçeye reva görüldüğünü, Velhasıl…Domaniç’liler olarak hala merhum Ecevit’in ve Kalemli’nin yaptığı yolları kullandığımızı… biliyor muydunuz ?” ifadelerini kullandı.