Avluya giren yılan bir kişiyi ısırdı

Çukurca Beldesi Ilıcaksu Mahallesinde bir evin avlusuna giren yılan bir kadını ayağından ısırdı.
Edinilen bilgilere göre, Ilıcaksu sakinlerinden Mustafa Aydın’a ait evin avlusuna giren arazi yılanı 65 yaşındaki Rabia Aydın’ın çekyata dinlenmek için oturduğu anda ayağına dolanarak ayağından ısırdı.

Gazetemize konuşan Rabia Aydın, “ Koltukta otururken, tavuklar, ördekler ayağıma dolanır sürekli. Öyle sandım. Baktım eteyim sallanıyor, o arada telefonla konuşuyorum. Ondan sonra ısırdığını hisettim. Ayağımı salladım, bir baktım yılanın kuyruğu sallanıyor. Telefonda kızıma ayağımda yılan var dedim telefon kapattım. Bacağımı sallayınca gitti yılan arkasından değneğimi attım. O arada telefonda çocuklarıma, torunlarıma ulaşamadım eşimi aradım. Ayağımı soğuk suyla yıkadım, buz bastım arkasından ayran içtim. Domaniç’ten Tavşanlı’ya yolladılar orada yoğun bakımda yattım. Yılan , beni tam üç kere ısırdı. Bir su keserken ısırdı. Sonra inek güderken, üstüne bastım ısırdı. Korkmuyormusun diyolar, yine gelir bu koltuğa otururum. Hiç korkmam, yılanı tutarım kafasından yüzerim. Yalnız köpekten korkarım” dedi.
Arazi yılanı tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Eşi Mustafa Aydın olayı 112 Acil Servis ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler ilk müdahalenin ardından yaralıyı Tavşanlı Doç.Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesine kaldırdı.

Rabia Aydın 24 saat yoğun bakımdan sonra tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
Rabia Aydın’ın durumun iyi olduğu edinilen bilgiler arasında.