Chp’li Belediye’den Domaniç güreşlerine destek

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı Temel Ergün, CHP’li Bursa-Nilüfer Belediyesinden Domaniç güreşleri için destek aldıklarını söyledi.

Daha önce de İlçemize bağlı Çokköy muhtarlığının talebi üzerine, köyün altyapı çalışmalarına katkı sağlayan CHP’li Bursa-Nilüfer İlçesinin Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in Domaniç güreşlerine destek olacağı açıkladı.

CHP Domaniç İlçe Başkanı Temel Ergün’ün yazılı açıklaması: “ Bu yıl 657.sini düzenleyeceğimiz Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri için Spor Kulübü Başkanımız Oktay Kadıoğlu, Güreş Ağamız Beyhan Gündüz ve birkaç fedakâr arkadaşımız canla başla tarihi geleneğimizi devam ettirebilmek adına mücadele veriyorlar.
Her Domaniçlinin bu tarihi sporumuza destek olması gerekir düşüncesiyle biz de ilçe teşkilatı olarak elimizi taşın altına koyarak Partimize bağlı Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek durumumuzu arz ettik. Sağ olsunlar başkanımız bir sözümüzü iki etmeden derhal nasıl yardım edebileceğini sordu. Spor Kulübü yöneticilerimiz ise maddi sıkıntılar yüzünden yeterli güreşçilerinin olmadığını belirttiler. Bunun üzerine Nilüfer Belediye Başkanımız ilgili birimlerle yaptığı görüşmenin ardından Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerine Baş ve Baş altı olmak üzere 8 güreşçiyi kendilerinin getirebileceği sözünü verdiler.
Mustafa Bozbey Başkanım daha önce de Muhtarın talebi üzerine, Çokköy’e oturma banketleri ve alt yapı için boru yardımı yapmıştı.
Güreşlerimize davet ettiğimiz Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’e bu desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.

Tüm maddi zorluklara rağmen 657 yıldan beri ilçemizde devam eden tarihi kültürümüze tüm STK ve siyasi partilerin destek olması hepimizin temennisidir. İlçemizde ki tüm siyasi parti teşkilat başkanlarımdan rica ediyoruz. Lütfen güreşler için üst mercilerle diyaloğa geçiniz ve maddi manevi yardım konusunda destek isteyiniz. Özellikle Spor Bakanlığı Spor Toto Genel Müdürlüğünce desteklenmesi gerekmektedir.
Ülkemizde bizden çok daha küçük ilçeler Yağlı Pehlivan güreşleri yapmaya henüz yeni başlamışken ve Spor Toto Genel Müdürlüğü tarafından yardım yapılırken maalesef İlçemiz güreşlerine son yıllarda devletimizden kuruş yardım gelmemektedir. Lütfen iktidar partisi güreşlerimize sahip çıksın. Domaniç’imizin sahipsizliğini içimize sindiremiyoruz.
Ülke genelinde halkın yüzde 65’inin izlemediği TRT kanalı için elektrik faturalarından katkı payı alınıyor. En azından bu para ilçelerin etkinliklerinde de kullanılsın.
657 yıldan beri devam eden kültürel mirasımız yağlı pehlivan güreşlerimizin devam etmesi için canla başla mücadele veren başta güreş ağamız ve spor kulübü başkanımıza
ve maddi manevi destek veren Belediyemize esnafımıza güreş severlerimize teşekkür ederiz.
Tüm halkımızı güreşlere desteklerini, katılımlarını bekliyoruz“ dedi.