Motorlara eş zamanlı denetleme yapıldı

Domaniç İlçe Emniyet Amirliği tarafından tüm Türkiye de olduğu gibi eş zamanlı olarak asayiş ve Trafik birimlerince müşterek olarak Motosiklet ve motorlu bisikletler üzerinde denetleme yapıldı.

Domaniç İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabal, “Ülkemizde Motosiklet ve Motorlu Bisiklet kullanımının yaygınlaşması ve çalınmasının kolay olması nedeniyle hırsızlık yapan şahısların bu tür araçlara yönelmesi, Bu tür araçların asayiş, kaçakçılık, uyuşturucu ve terör olaylarında kullanılabileceği ayrıca söz konusu araçların elektronik denetim sistemlerine yakalanmamak için plakalarında oynama, kapatma yapılarak kullanımın engellemek, suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması ve aranan motosikletlerin yakalanası amacıyla 29/07/2017 tarihinde ülke genelinde eş zamanlı olarak asayiş ve Trafik birimlerince müşterek olarak Motosiklet ve motorlu bisikletler üzerinde denetleme yapıldı” dedi.

Domaniç İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesi içerisinde yapılan Motosikletler üzerinde ki denetimde, 13 Motosiklet kontrol edildi. Kontroller sırasında 1 Motosiklet trafikten men edildi.

Bir ehliyetsiz kullanıcı olmak üzere 5 motosiklet ve sürücüsüne 5.574 TL para cezası uygulandı.