Emniyet, hırsızlara karşı vatandaşı uyardı

Domaniç Emniyet Amiri Fatih Karabal, olası yaşanabilecek hırsızlıklara karşı apartman, ev, araç ve iş yeri sahiplerini uyarıyor.

Domaniç Emniyet Amirliği, Bilinçli ve Güvenli bir yaşam için olası meydana gelebilecek hırsızlık olaylarını en aza indirmek ve bu olayları daha meydana gelmeden önlemek amacıyla vatandaşları uyarıyor.

Emniyet Amiri Fatih Karabal, son günlerde ilçede meydana gelen hırsızlık olayların özelliklede havanın aydınlık olduğu saatlerde olduğunu belirtti.

Karabal, “Vatandaşların kapı ve pencere iyi bir şekilde kilitlenmesini, apartman ve site girişlerinde güvenlik kameralarının önemli bir uygulama olduğu, posta kutularında çok fazla postanın birikmesine müsaade edilmemesi, komşunun evinde bulunmadığında evinin diğer komşular tarafından kollanması, kısa süreli misafirliklerde evde bir odanın ışığının ve TV’nin açık bırakılması, uzun süreli evden ayrılıklarda anahtarın paspas altı, kapı üstü, ayakkabı içi gibi bilindik yerlere bırakılmaması ve kullanılmayan veya eski terlik, ayakkabıların ev önünde bırakılması önemlidir” uyarısında bulundu.