Başkan Ertürk, gazetemizi ziyaret etti

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Türk Basınından Sansürün Kaldırıldığı ve Basın Bayramı olarak ilan edilen 24 Temmuz’u kutladı.

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk basında sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü kutlanan Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.

Başkan Ertürk basının, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından biri olduğunu belirtti.

Ertürk, “Sansürün kaldırılışının yıl dönümünde, ilçemiz basınına ve çalışanlarına bu güne kadar olduğu gibi, bundan böyle de, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla sürdüreceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyorum. İlçemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, Domaniçimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkılar sağlayan yerel basınımızın özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da Domaniç’in gelişip güzelleşmesi için hep birlikte, el ele yerine getireceğimize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk basınının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutlarım” dedi

Ertürk, ziyaretin anısına gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit’e ve gazete çalışanlarına içinde 6 adet kahve fincanı bulunan hediye takdim etti.