Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatılmasına Domaniç’ten tepki

Sivil Toplum Kuruluşları, cuma namazının ardından İlçe Kaymakamlığı önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki çeşitli dövizlerle tekbir getirip İsrail aleyhine sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Domaniç Temsilcisi Mehmet Şentürk, etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgalinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçtiğini aktaran Şentürk, “Gün, Ümmetin onurlu çocuklarına, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bekçilerine sahip çıkma, Siyonist İsrail`in ırkçı projelerini ayağa kalkarak bozma günüdür. Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür olmadıkça Ümmet özgür olmayacaktır. Buradan İnsanlığa sesleniyoruz; Buradan Ümmete sesleniyoruz; Buradan milletimize sesleniyoruz; Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir! Dün olduğu gibi bugün de kan ağlamaya devam eden kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir! Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir!” diye konuştu.

Konuşmalar arasında gruptakiler sık sık İsrail aleyhine “Kahrolsun İsrail” sloganı attı.

Açıklamanın ardından yapılan duanın ardından gruptakiler dağıldı.