Güreşler 20 Ağustos’ta

657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri bu sene Domaniçspor kulübü öncülüğünde 20 Ağustos Pazar günü yapılacak.

Geçtiğimiz sene 16 Temmuzda yapılması planlanan güreşler 15 Temmuz hain darbe girişimi dolayısıyla iptal edilmişti.

Bu esen ise yapılacak, yapılmayacak tartışmaları arasında organizasyonu daha önceden olduğu gibi Domaniçspor kulübü başkanı Oktay Kadıoğlu ve yönetiminin girişimleri, Sinan Uysal, İsmail Karaduman, Şeref Tanrıkulu, Ercan Tekdemir ve Minübüsçüler Kooperatifi Başkanı Sami Tanrıkulu’nun destekleri ile 20 Ağustos’ta yapılmasına karar verildi.

Yağlı Pehlivan Güreşlerine en az 12 başpehlivan 12 başaltı pehlivan olmak üzere 200’e yakın pehlivanın katılması planlanıyor.

Güreş ağalığını Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan Gündüz’ün yapacağı güreşler yaklaşık 100,000 TL’ye mal olacak.

Bu sene yapılacak olan güreşlere başta Domaniç Kaymakamlığı, Domaniç Belediyesi, Damlayan Ltd.Şti sahibi Sinan Uysal, Karaduman Kazan sahibi İsmail Karaduman, Tanrıkulu Ticaret sahibi Şeref Tanrıkulu, Ercan Tekdemir, Esnaf Odası Başkanı Yahya Türk, Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Sami Tanrıkulu, Erden İnşaat sahibi Dursun Erden, THK Domaniç Şube Başkanı İlhan Kara gibi birçok kurum ve esnaf Domaniç güreşlerine sahip çıkıyor.