Berçin’li Mustafa Kocabaş’ın oynadığı takım Türkiye Şampiyonu oldu

Altınordu U13 Takımı, Düzce’deki Türkiye Şampiyonası’nda Beşiktaş, Bursaspor ve Osmanlıspor’un arasından sıyrılıp Türkiye Şampiyonu oldu.

Süper Amatör Kümede mücadele eden Yenicespor altyapısında, 2 senedir forma giyen Berçinli Mustafa Kocabaş, İzmir’in TFF 1. Lig takımı Altınorduspor 2 yıldır forma giyiyor.

Türkiye’de altyapı devrimi yapan ve Avrupa standartlarındaki sistemiyle geleceğin yıldızlarını yetiştirme hedefine emin adımlarla giden Altınordu, Yenicespor’da iken Mustafa’yı takip edip; sonunda renklerine bağlamayı başardı.

Mustafa, yaptığı açıklamada; “Altınordu buraya gelme adına bana çok büyük bir güven verdi. Genç ve tamamı yerli oyunculardan kurulu bir ekipte görev almak benim için çok güzel. Burada kendimi gösterme ve ispatlama şansı bulacağıma inanıyorum. Bunun için de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Altınordu’da 2 senedir forma giyen Berçinli Mustafa Kocabaş’ın babası Murat Kocabaş, oğlu ile gurur duyduğunu belirterek, “İlçemizde aileler spora daha çok önem vermeli, Domaniçimizdeki yetenekli çocukları alt yapılara vermeleri, spor yapmalarını sağlamaları gerekir. Neden bizim Domaniç’ten bir yıldızımız olmasın” dedi.

Düzce’de oynanan 2016-2017 sezonu U13 Türkiye Şampiyonası finallerinde Altınordu şampiyon oldu.

Türkiye genelinde 1613 takımın katıldığı U13 yerel liglerinde mücadele eden takımlar arasında illerinde başarılı olan 65 ilden 114 takımın katılımıyla 10 Haziran 2017 tarihinde başlatılan şampiyonanın birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda Altınordu, Beşiktaş A.Ş., Bursaspor A.Ş. ve Osmanlıspor final oynamaya hak kazanmıştı.

Final müsabakaları 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde oynandı. İlk gün oynanan yarı final müsabakalarının galipleri olan Altınordu ve Osmanlıspor takımlarının oynadıkları final maçını 1-0 kazanan Altınordu, U13 Türkiye Şampiyonu oldu. Osmanlıspor Türkiye ikincisi olurken, Bursaspor’u 4-1 yenen Beşiktaş, Türkiye üçüncüsü oldu.