ANLASAYDINIZ YANILMAZDINIZ!

Aslında bu yazının başlığı, ‘Fetonun öğrettikleri’ olacaktı. Ancak zaman, yoğurdu üfleyerek içme zamanı. Dünün himmet parası toplayıcıları. Dünün okuyucuları, yazıcıları. Dünün muhterem efendilerinin sırtından mevki makam sahibi olanları, bu gün kendi pislikleri ortaya çıkmasın diye, önüne geleni Fetöcü diye gammazladıklarından, kuru iftiralardan korkar olduk. Öte yandan “Daha Hayme Ana’ya gelmem” başlıklı yazımızda da gördüğümüz gibi, yazının başlığını okuyarak, konuyu anlamadan yorum yapan, mecazı, taşlamayı, hicvi anlamayacak kadar olduklarından, okuduklarını yanlış anlayanlardan çekindiğimiz için başlığı değiştirdik. Yani bu yazının içeriğini anlatan başlık, aslında Fetonun Öğrettikleridir. Allah ile aldatamayanlar, Peygamber ile aldatırlar. Bu aldatmaların binlerce örneğinden biri de sözde şu Riv Ayettir; “Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır.” buyurmuş. Ashap: “Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?” Peygamber şöyle cevap vermiş: “Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır. “(Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17) Peki Ayet ne diyor ?
Hep birlikte Allah`ın ipine-Kur’an’a yapışın. Hiziplere bölünüp parçalanmayın…(Ali İmran- 103). Rabbinizden indirilene-Kur’an’a uyun. O’dan başka evliyaların ardına düşmeyin…(Araf-3). Bu benim dosdoğru yolumdur. O’nu-Kuran’ı izleyin başka yolları izlemeyin. Yoksa bu hal sizi O`nun yolundan uzaklaştırıp parçalara-fırkalara böler…(En’am-153). Bu Ayetlerin sayısı çok daha fazla…! Bir başka uyarı, Yukarıdaki meşhur rivayet te Peygamber gelecekten yani gayb tan haber veriyor. Gelecekte ümmetinin 73 fırkaya ayrılacağından bahsediyor. Ayet ne diyor? “De ki: Ben size, ‘Allah’ın hazineleri benim yanımdadır’ demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size Ben bir meleğim’ de demiyorum. Ben sadece, bana gönderilen vahye uyuyorum.” De ki: “Görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?” (Enam 50)
“De ki: Allah dilemedikçe ben kendime bir zarar verme ve bir fayda sağlama gücüne sahip değilim. Eğer ben gaybı biliyor olsaydım daha çok hayır elde etmek isterdim ve bana kötülük dokunmazdı. Ben inanan bir kavim için sadece bir uyarıcı ve bir müjdeciyim.” (Araf 188).
Şimdi Allah rızası için iki saniye düşünelim! Peygamberimiz Bu ayetlere muhalif sözler söyler mi, söyleyebilir mi? Elbette söylemez. Peygamberimize bu sözleri söyletenler, zaten Peygamberimizin vefatının yüzlerce yıl sonrası mezhep ve cemaat kurucular tarafından uydurulmuştur. Düşünebiliyor musunuz, ilkokul mezunu olduğu iddia edilen bir sözde imam, Tüm İslam alemini parmağında oynatıyor. Peşine yüz binleri takıp kendi elleriyle yetiştirdiklerini ülkesine düşman yapabiliyor. İndirilen Kuran’ı anlaşılmaz ve yetersiz olduğunu müritlerine kabul ettirip kendi elleriyle uydurduklarına inandırabiliyor. Allah’ın cahil bir kulu, peşine profesörleri, generalleri, hakimleri, savcıları takabiliyor. Siyasileri indirip siyasileri çıkarabiliyor. Anaokulundan kışlaya, köy imamından büyük millet meclisine kadar her tarafı eline geçirebiliyor. Dünyanın en güçlü ülkeleri ile akıl almaz bağlantılar kurup ortak işler çevirebiliyor. Dün inanmayanlar olarak fettullah diye dalga geçtiğimiz zat, zamanla öyle büyüyor ki ondan ve ya onun müritlerinden cevaz alamayan, ne işe girebiliyor, ne sınava girebiliyor, ne hakim savcı olabiliyor, ne asker olabiliyor ne de siyasette yükselebiliyor. Uzatmaya gerek yok bu zat, devletin istihbarını ele geçiriyor, kozmik odalarına girebiliyor… 90’lı yıllarda güçlü bir cemaate mensup bir akrabam, Cemaat düşmanı rahmetli babamı tehdit ederek şöyle uyarmış; “ Bak Mehmed ağa, cemaatimiz hızla büyüyor. Çok sayıda Alman ve İngiliz müritlerimiz bile var. Sayımız 10 milyona ulaştığında Türkiye’yi darbe yaparak ele geçireceğiz. Aklın varsa, bırak bu diyanet ağızlarını da yanımıza gel” demişti. Allah’tan liderleri öldü de darbeden kurtulduk. Osmanlı döneminde, cumhuriyetin kuruluş aşamasında Türkün belini büken, kardeşi kardeşe kırdıran hep dini cemaatler olmuştur. Tüm dini cemaatlerin ortak yanı ise, Kuran’ı anlaşılmaz, yetersiz sayıp kendi elleri ile yazdıklarını bunlar Allah kelamıdır. Peygamberin sözleridir diyerek okumayanları yanıltmaktır.
Dini, iki dudak arası ve iki bacak arasından ibaret sayarak, günah sevap vaatleri ile kandırdıkları kitlelerle güçlenerek kendinden olmayanlara darbe yapıp kendi halkını nasıl katlettiklerini 15 Temmuz da da gördük. Feto bize çıkarcı dincilerin Kuran’ı gizleyerek hedeflerine ulaştığını bir kez daha öğretmiştir. Umarız bu son dersimiz olur…