Yeni MOBESE kameralar kilometrelerce uzaktan net görüntü alabilecek

İlçede vatandaşların daha güvenli ve huzurlu bir ortam içinde yaşaması amacıyla kilometrelerce uzaktan net insan yüzünü görüntü alabilecek, plaka tespit edilebilecek MOBESE kameralar kurulacak.

Savunma sanayi Müsteşarlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında ortak yürütülen Kent güvenlik Yönetim sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi (KGYS ve PTS) projesi kapsamında Domaniç İlçe merkezi ile ilçenin giriş ve çıkışları MOBESE kameraları ile kontrol edilecek.

İki ay içerisinde başlanacak olan MOBESE sistemi kurma çalışmaları ilçenin 8 ayrı noktasına montajı yapılacak. Sabit ve hareketli kamera noktalarının tespitleri Domaniç Belediyesi Fen İşleri ve Domaniç Emniyet Amirliği personeli tarafından yapıldı.

İlçe merkezine 5 adet hareketli, 20 Adet sabit kamera ve ilçe giriş ve çıkışlarına ise 2 adet (PTS) Plaka Tanıma Sistemi özelliği bulunan kameralar takılacak.

Yeni takılacak 27 adet MOBESE kameralar kilometrelerce uzaklıktaki insan yüzünü net görüntüleyen ve plaka tespiti yapabilen özelliğe sahip.

Yeni MOBESE kameralar Domaniç İlçe Emniyet Amirliği tarafından 24 saat takip edilecek. Yeni takılacak 27 kamera ve Domaniç Belediyesine ait 30 Kamera sayesinde İlçe merkezi daha güvenilir bir hale gelecek.