Kurşun sıkılan Atatürk siluetine Kaymakamdan müdahale

Atatürk siluetine kurşun sıktılar haberimize anında müdahale eden İlçe Kaymakamımız, İlçe Özel İdaresine talimat vererek gereğinin yapılmasını istemişti. İlçe özel idare ekipleri, ivedilikle silueti yenilediler.

(Haber Yorum)

Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazinin Babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin Annesi anaların anası Devlet Ana Hayme Ana’nın türbesinin bulunduğu Çarşamba köyü girişinde, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün. “ BİR MİLLET ECDATINI ARADIKÇA YÜCELİR” sözü ve siluetinin bulunduğu tabeladaki Atatürk siluetine kendini bilmez kişi ve ya kişiler, tüfek ile defalarca ateş ederek, kurşun ve saçmalarla silueti delik deşik etmişler.

Durumu fark eden duyarlı ziyaretçilerden gazetemize gelen ihbar üzerine olay yerine gittiğimizde gördüğümüz içler acısı manzara karşısında şoke olduk ve bu utandırıcı durumu haber yaptık.
Yıllık iznini yurt dışında kullanan İlçe Kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu, haberi görür görmez, gece geç saatler de İlçe Özel İdare Müdürünü arayarak siluetin anında yenilenmesi talebini verdi.
İlçe Özel İdare Müdürünün ivedilikle silueti yenileyerek bu utanç tablosundan Osmanlı torunlarını kurtardı.
Siluete sıkılan kurşunlar yeni değil, muhtemelen kışın falan sıkılmış, bu süreçte, duyarlı ziyaretçilerin fark ettiği, tatildeki Kaymakamın müdahale ettiği bu utanç tablosunu yöre halkı veya yetkilileri nasıl fark etmedi doğrusu düşündürücü.

İstilaya uğramış, düşman çizmesi altında ezilen Türk halkını kendisi gibi bir avuç yurtsever arkadaşları ile savunmak için yola çıkan, üstelik bunu bir Osmanlı paşası olarak saraydan aldığı talimatla yerine getiren, vatan savunmasında başarılı olup küllenmiş Osmanlı imparatorluğunun üzerine yeni bir devlet kuran, Türk bayrağını göklerde yeniden dalgalandıran, ezanların yeniden okunmasına vesile olan, Türk halkı dinini anlasın diye Kuran meali yazdırıp, dış güçlerin aramıza soktuğu sözde imamları tarih sayfalarından silerek yerine kurduğu Diyanet ile yeniden gerçek Allah kelamının öğretilmesini sağlayan, 5 Eylül 1922 de Domaniç’i Yunan işgalinden kurtaran böyle bir liderin siluetine sıkılan kurşunlar bilerek veya bilmeyerek düşmanın ekmeğine yağ sürmektir.

Türk halkı artık okumalı ve Peygamberimizin vefatının ardından, cemaatler kurup indirileni rafa kaldırarak uydurdukları din ile halkı uyutup sömürenleri görmeli.
Türk halkı artık okuyup, Ülkemizin Kurucusu Atatürk’ün vefatının ardından Kemalist dernekler kurup Atatürk’ü putlaştıran, insanları kutuplaştıran, bölüp parçalayıp yönetmeye çalışanların gerçek emelini görmeli.

Yüce kitabımız Kuran’da Allah ne diyor mealen; “Siz başkalarının inandıklarını küfretmeyin, sonra onlarda yanılıp sizin inandıklarınıza küfredebilir…”
Türkün kurduğu Osmanlı İmparatorluğu sarayları, zamanla ecnebilerin eline geçti, Türk saraydan çıkarıldı, Türk gözden çıkarıldı, Türk aşağılandı, Türk yok sayıldı.
Atatürk ile yeniden uyanan Türk, tarihte deki 16. devletini Atatürk ile yeniden kurdu, Kurucu lider Ulu Önder Türk için ne dedi mealen; Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir, Türk milleti Müslümandır….. ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyerek, çökmüş bir ruhun yeniden şahlanmasını sağladı. Türkün 2. Ergenekon destanını Samsun’dan başlatarak tüm Anadolu da yeniden yazdı.
Hainlerin Ergenekon düşmanlığı işte bundandır.