Başkan Vural; “Karaköy’e gönlümüzden geçen sentetik bir saha isterdik”

Kütahya İl Özel İdaresi tarafından Kütahya’nın dokuz ilçesine minyatür saha yapılması kararının ardından yapılmasına karar verilen minyatür saha Karaköy Muhtarlığının tahsis ettiği, suçatı altı mevkii olarak ve köy halkı tarafından bekleme altı olarak tarifedilen, Karaköy girişi ile yapımı devam eden hidroelektrik santralinin arasında kalan alana yapılmaya başladı, yapımında ise yavaş yavaş sona geliniyor.

Saha yapımıyla yakından ilgilenen Karaköy Spor Kulübü başkanı Yaşar Vural sahanın Karaköy’e kazandırılmasında başta Karaköy muhtarımız Ahmet Yaşar olmak üzere emeği geçen tüm herkese teşekkürü bir borç bilirim diyerek, gazetemize bazı açıklamalarda bulundu.

Başkan Yaşar Vural, Karaköy’e ve Karaköy Spor Kulübüne en azından amatörde oynayacağımız maçlar için ve antrenmanlarımız için gerekli olan ve gönlümüzden geçen sentetik bir saha isterdik ve Karaköy’ümüze yakışırdı, diyerek konuşmasına devam etti.

Yeni yapılan sahanın Karaköyspor’a hayırlı olmasını temenni eden Başkan Vural, İl Özel İdaresinin bu kapsamlı çalışmasının içerisinde sahanın ışıklandırma, tuvalet ve soyunma odalarında kapsaması gerektiğini eğer sandıklarımız yoksa yetkililerin bu olaya el atıp saha bitmeden ilgilenmesini istedi. Vural, Karaköyspor başta olmak üzere Domaniç’te bulunan amatör takımların sahiplenilmesi başta futbol ve güreş gibi spor dallarında Domaniç sportif alanda isminin duyulması gerektiğini belirtti. Ancak bu şekilde gençlerimizin kötü alışkanlıkları yok olacaktır inancındayım açıklamalarında bulundu.

Haber / Abdullah Fidan