Yine sıcak asfalt yok

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ancak daha sonra Domaniç’e has bir bahaneyle yol oturması için bir yıldan beri bekletilen köy yollarımızın bu yılda sıcak asfalt yapılacağı müjdesi, yalan çıktı.

Domurköy Muhtarı Zeynel Çetin; “ İki üç yıldan beri genişletme çalışması için bekletilen 1 buçuk kilometrelik yolumuz, geçtiğimiz yıl genişletilerek yolun oturması için bu yıla bırakıldı.
Sanki devletin ve ya yolu yapacak firmanın silindiri yokmuş gibi, kışı çamurlu ve bataklı yolu çiğnemekle geçirdik.

Mart ayında İl Genel Meclisi üyelerimizde biri gelip; ‘Gözün aydın muhtar Domur yoluna sıcak asfalt teklifimiz onaylandı. Yazın yolunuza sıcak asfalt atılacak ‘dedi.

Yola kum serip zift atılınca tepki gösterdim, ‘Diğer il genel meclisi üyemiz, itirazın varsa soğuk asfaltı da iptal ettiririm’ dedi.

Aynı parti den iki İl Genel Meclisi üyemiz var birinin yaptırdığını diğeri bozuyor arada olan biz muhtarlara oluyor. Bütün köylerin işleri yarım kaldı. Her köyün yoluna sıcak asfalt atılır bizimkilere hala eski düzen mıcır atılır. Oda hem gecikmeli hem de kısıtlı” diye isyan etti.

Domaniç’e neden sıcak asfalt verilmiyor?

2014 yılında, köylülere fidan dağıtımı törenin de Kütahya Valisi; “ Tüm köy yollarımız bundan sonra sıcak asfalt olacak. Eskiden olduğu gibi kazaya sebebiyet veren ve kısa ömürlü olduğu için maliyeti fazla olan mıcır dönemi bitmiştir” demişti.

Yine birkaç yıl önce ilçemize gelen o zamanlar Milli Eğitim Bakanı Olan Nabi Avcı; “ Artık yollarda mıcır işkencesi bitti. Bundan sonra köy yollarımız da dahil, tüm yollarımıza sıcak asfalt atılacak” demişti.

Ak Parti hükümetlerinin en başarılı olduğu çalışmalarından biri yol yapımıdır.

Neredeyse tüm ülke otobanlar, duble yollar ile örülürken, Domaniç’in bu nimetten yararlanamaması, düşündürücüdür.

Domur yolunda olduğu gibi, Aksu, Durabey ve diğer yollarımıza da bu yıl sıcak asfalt atılmadığı, yapılacak yolların önceki kararlara rağmen kısaltıldığı, Domaniç’e yapılacak yatırımların ciddi oranda azaldığı edinilen bilgiler arasında.