O GÜN DOMANİÇLİYDİK

Öncelikle geçmiş Ramazan bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Tüm İslam cografyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı ALLAH tan dilerim. Ramazan ayının bolluğu bereketi,bayramın birlik ve beraberliği bütün bir yılımıza yansıması dileğiyle.

Ebe Çamlığıda şahit oldu Domaniç’li oluşumuza. İhtişamlı çamlarıyla Domaniç ovasına her dönem hâkim olan Ebe Çamlığı şahit oldu Domaniç’linin birliğine beraberliğine.
Domaniç ortak faydasında buluşamayanlara, içimizdeki İrlandalılara, Domaniç’in önüne taş koymaya çalışanlara,Domaniçliyle aynı karede olmaktan korkanlara rağmen Domaniç’te Domaniç adına güzel şeyler oluyor demek için miad olsun.
25 Haziran 2017 tarihinde Domaniç Belediyesi tarafından ilk kez yapılan ve uluslararası çapta bir etkinlik olarak her yıl yapılması planlanan Domaniç Uluslararası Kültür ve Turizm festivali izleyenleri müziğe ve eğlenceye doyurdu. Domaniçli
Kapılarını, gönüllerini,birbirine açtı. Birdi beraberdi.
Festivale ilgi yoğundu. Büyük bir katılım oldu. Öğle saatlerinde Domaniç meydanında Kaymakamımız Bünyamin KARALOĞLU, Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, Sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin ilçe başkanlarının da mehteran eşliğinde halkla bayramlaşması festivale ilgiyi arttırdı. Domaniç 25 Haziran’da tek yürekli. DOMANİÇLİYDİ Domaniç.
Yerel sanatcı Osman Demiröz konseri ile başlayan etkinlik Gürcistan Halk Dansları ekibi gösterisi, O ses Türkiye ikincisi Hasan Kurt ve Canan Keskin konseri ile eğlence doruklara ulaştı. Afrika akrobasi ekibinin yaptığı birbirinden enteresan hareketler izleyenleri hayretler içince bıraktı. Festivalin finalinde sahneye çıkan Murat BAŞARAN ise izleyenlere söylediği parcalarla bazen hüzün, bazende neşeli anların yaşanmasını sağladı.
İlk kez yapılacak etkinliğe katılım ne kadar ve sahiplenme hangi bazda olacak sorusu sorulurken, 25 Haziran bayramın birinci gününe denk gelmesine rağmen,ebe çamlığına çoluk çocuk, yaşlı genç, akın etti binlerce Domaniçli. Festivalin akışına göre Domaniç’li beraber hüzünlendi,beraber neşelendi ve beraber alkış tuttu müziğin ritmine. En önemlisi ise,3500 kişilenin olduğu tahmin edilen bir festivalde, hiç bir olayve taşkınlık yaşanmadı,kavga gürültü yoktu. Birdi,beraberdi o gün Domaniçli. Kelimenin tam manasıyla muhteşem bir etkinlik gerçekleşti.
Dört dörtlük olan festivalin mimari takip ettiğimiz kadarıyla şüphesiz Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTTÜRK’tür. Festival hazırlıklarının her aşamasında bilfiil kendisi vardı. Sürekli hareket halindeydi. Makamında oturmadı ve hep sahadaydı. Unutulmaması gereken diğer bir kahraman da tabiki “Domaniç Gazetesi” . Bayram demeden seyran demeden sabahın ilk saatlerinden itibaren Domaniç için görev başındalardı.
Festivalde görevli olan emeğini yüreğini ortaya koyan herkes teşekkürü hak ediyor aslında. Kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu olmak üzere Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’e, Domaniç Belediyesi çalısanlarına. Domaniç’in gözü tok, yüreği ve eli açık esnaflarına teşekkür ederim. Domaniç’e hizmet adına elini taşın altına koyan herkese teşekkür ederim.

Elbette kusur ve aksaklık olmuştur. O kadar kusur kadı kızında da bulunur diyerek ufak tefek aksaklıkları bir kenara bırakıyorum.Vesselam…