Ormana attığınız çöp, çocuklarınıza zehir olarak dönecek

Yetkililer yetkilerini kullanmazsa dağlarımız Azrailimiz olacak

Havaların ısınmasıyla birlikte, sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini serin Domaniç ormanlarına attılar. Doğal Mesire alanlarımız insan kaynıyor. Özellikle Palazoğlu’nu adeta işgal eden bir grup, kendilerinden olmayanları alana sokmuyor diye ihbarlar alıyoruz.

Gazetemize gelerek, mesajla ve telefonla şikâyet eden Domaniçli vatandaşlarımız bu durumdan son derece mustarip olduklarını belirtirken bir vatandaşımızda resmen tehdit edildiğini iddia etti.
Öte yandan piknikçiler piknik yaptıkları alanlara çöplerini bırakıp gidiyor. Temizlemek de Domaniçli doğaseverlere düşüyor.

Domaniç Orman işletmesi ve Domaniç Jandarma, eskiden olduğu gibi mesire alanlarımıza kontrolleri artırmalı. Özellikle Orman işletmesinin elinde çok imkânlar ve yeterli personel var.

İkişer kişilik 3/5 grup kurup, piknikçiler denetlenebilir. Çöplerini toplamaları için piknikçiler uyarılabilir, gerekirse ceza yazılabilir.

Dünyanın her yerinde yeşilin, temiz havanın ve temiz suların tek varisi ormanlar, yaşayan her canlı için ciğer vazifesi görürken bizim ormanlarımız, zehir saçmaya başladı.

Asit kamyonlarının verdiği tahribat, piknikçilerin verdiği tahribatın bedelini çok ağır ödeyeceğimiz kesin.
Bu güne kadar, bu kadar denetimsiz ormanlarımızda, yangın çıkmaması büyük bir şans. Allah daha ne kadar bu şansı bize verir bilinmez, bilinen tek bilimsel gerçek ormana attığımız çöpler çocuklarımıza zehir olarak geri dönecek…