Gazetemizin iftar yemeğinde buluştuk

Ramazan Ayının en güzel sosyal etkinliklerinden biri de İftar sofralarıdır.

Ramazan Ayında, olan olanını olmayanla paylaşır, yardıma muhtaç olanlara yardım edilir. İhtiyarların hali hatırı soruluru gerekirse karnı doyurulur.
Bir de;
Dostlar ,akrabalar, arkadaşlar, meslektaşlar iftar sofralarını paylaşırlar. Bu sofralarda, oruç tutan tutmayan, tutamayan herkes toplanır ve aynı huşu ve kardeşlik duygusuyla iftar topunun patlamasını bekler.
Bu sofralar, sadece yemek yemek için değil, aynı zamanda dargınları barıştırmak, sevinçleri ve mutluluklar paylaşmak için kurulur.
İftar yemeği bahanesi ile bir araya gelenler, kendi aralarında kaynaşmaya, dayanışmaya, anlaşmaya başlarlar.
Kaynaşma, dayanışma ve anlaşma, mutluluğu huzuru beraberinde getirir.

İşte bu inançla verdiğimiz geleneksel iftar yemeğinde, İlçe protokolünü, İlçe siyasi parti temsilcilerimizi, Belediye ve Belde başkanlarımızı, Muhtarlarımızı, sivil toplum örgütü başkanlarımızı, gazetemizde yazan çizen arkadaşlarımızı bir sofrada buluşturduk.
İsmail Usta’nın yeni mekanı Oba çadırında verdiğimiz iftar yemeğimizde Gazetemiz tarafından hazırlanan kısa filmimizi katılımcılara gösterdik ardından, katılımcıların görüşlerini aldık. Konuyla ilgili bir konuşma yapan ilçe kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu: “ Domaniç’e ilk atandığımda kendi daire amirlerimizden önce hoşgeldinize ilk gelen Domaniç Gazetesi patronu Mustafa Yiğit ve çocukları Serdar ve Tamer oldu”

BÖYLE GAZETE GÖRMEDİM

Karaloğlu, “ Daha önce birçok ilçede çalıştım birçok haber sitesi, Rize’nin gazeteleri de olmak üzere, buradaki gibi organizasyonlu çalışan aynı zamanda, ilçenin hayrına olan haberlere imza atan bir yerel gazete ne bir daha önce çalıştığım yerlerde ne de birçok ilde görmedim. Bu kadar profesyonel aynı zamanda görsellerle ulusal basına servis eden bir kuruluş. Küçücük bir ilçeyiz ama Kütahya’da en çok haber yapılan ilçeyiz. Kendileri de geçen ay bununla alakalı birde ödül aldılar. Ben hem bundan dolayı hem de habercilik anlayışlarından dolayı da kendi gazetemizi kendi Öz Gazetemiz olan Öz Domaniç Gazetemizi tebrik ediyorum”

TÜRKİYE ÇAPINDA DOMANİÇ’İN SESİNİ DUYURUYORLAR

“Tabi burada Almanya’da uzun zaman çalışıp ondan sonra kendi vatanına göçüp burada bir şekilde hizmet etmeye çalışan Mustafa Yiğit’in payı çok büyük ama boynuz kulağı geçmiş iki tane evlat yetiştirmiş. Bunlara da Domaniç’te hayırlı haberler güzel neticeli haberleri de yapmak için 7/24 bizlerle de çalıştılar. Bende bu iyi niyetlerini gördüğümden Kamu İdareleri ve kendi kapımı da sürekli onlara açık tuttum. Bir haber çıkacaksa bunu Domaniç Gazetesi çıkarmalı diye düşündük. İyiki varlar yoksa burada olan 5 bin kişi sadece duyar duyar dururdu. Hem Domaniç dışına, hem Domaniçlilerin buraları takip etmelerini sağlıyorlar hem de Türkiye çapında Domaniç’in sesini duyurmaya çalışıyorlar. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin konuşmasında İlçemiz için olumsuz haberleri hiçbir zaman yapmadıklarını bu da ilçe için gurur verici bir konu olduğunu belirtti.