YİNE VE YENİDEN YOL DİYECEĞIM

Yine yol vermeyen Domaniç-İnegöl, Domaniç-Tavşanlı karayolundan bahsedeceğim bu hafta. Sanki,sevdiklerine ulaşmaya çalışan, sevdiklerini görmek isteyen insanların takılıp kaldıkları, aşamadıkları ve kara haberlerle yıkıldıkları Domaniç’in karayollarından.

Gün geçmiyor ki Domaniç-İnegöl/Tavşanlı yolunda bir kaza olmasın. Domaniç Gazetesi’nden de takip ediyorsunuzdur.
Her hafta gazetede, bu karayolu üzerinde meydana gelen kazalar haber oluyor.
Bir Allah’ın kulu da kalkıp kardeşim ne oluyor demiyor.

Ama güzel şeyler de olacak gibi geliyor bana. Domaniç her daim güzel olaylara da gebe degilmi zaten.
Nasıl sorusu aklınıza geldi biliyorum yazıyı okurken.

Domaniç-İnegöl karayolunda hummalı bir çalışma var son günlerde, bu çalışma yol çalışması değil. İnegöl’den geliş güzergahında dağın zirvesine kadar, yolun sağlı sollu kenarlarında sıfır kesim yapılıyor Orman işletmesi tarafindan. Bu çalışma dağ yolu için güzel olaylara gebe olur inşallah. Belki 3 ncü bir şerit’e belkide tırmanma rampasına çıkar sonu. Ne bileyim belkide dağ yolu duble olur. Olurmu olur. Günümüzde ve Domaniç ‘te her şey mümkün.

Dağ yoluna yapılabilecek üçüncü bir şerit için niye bir gayret göremiyoruz. Hiç olmazsa “cektir, caktır, melidir, malıdır” gibi uçuşan vaatler ile ilgili bir haber görsek bile yeterli olurdu.

Hadi onu da geçtim. Ya Güney Köyü ile Tunçbilek arasındaki karayolu, pardon ölüm yolu, ne oldu? Ne zaman bitecek ti, bu yol ?

Geçen haftalarda kaleme aldığım birlik beraberlik azim ve kararlılık başlıklı yazımda,bir olursak,beraber olursak neleri başardığımızı ve başarabileceğimizi anlatmaya çalışmıştım.

Bursa Kütahyalılar Derneği geçen hafta Bursa’da Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası Ramazan şenliklerinde Yaren Gecesini icra ettiler.
Haftanın bir günüde olsa kesintisiz olarak yaptıkları yaren gecesini bu hafta da açık alanda tüm Bursalılarla paylaştılar. Kültürümüzü,türkülerimizi farkındalık yaratarak, Kuruluş ve Kurtuluşun şehri Kütahyamıza yakışır bir şekilde Bursalılara aktardılar.
Onlar birligin ve beraberliğin neleri başarabildigini bir kez daha kanıtladılar.

7 yaşından 70 yaşına kadar geceye sahip çıkan herkes olmak üzere, başta Kütahyalılar ve bir Domaniç’li olarak mesleğinde ve yöneticilik yaptığı Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanlığınıda gayet başarılı bir şekilde devam ettiren, ağabeyim Beyhan GÜNDÜZ’e ve Yönetim kuruluna ayrı ayrı şükranlarını sunuyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Eminim ki, 9 Temmuz 2017 tarihinde Bursa’da,Ovaakça Dede Tepe mesire alanında yapacakları 7nci Kütahyalılar bahar şöleni de aynı coşku ile geçecektir.