YAŞIYORUZ YAŞATIYORUZ İNŞALLAH!

Klasik İslam anlayışına göre, mübarek sayılan 3 aylar, 29 Mart 2017 Çarşamba günü Recep ayının girmesiyle başladı. Recep, Şaban derken 27 Mayısta oruç ayı sayılan Ramazan ayı başladı. Ramazan bu yıl 29 gündü ve 24 Haziran 2017 cumartesi günü de bitiyor.

Kutsal kitabımızın ilk ayeti bu ayın son haftasında inmiştir. İlk ayet ikra ayetidir. İkra Türkçe de ‘OKU’ demektir. Yine iniş sırasına göre ilk sure olan Alak suresinin içindedir. Alak ise, ilk can veren kan pıhtısı ve ya embriyo demektir.

Peygamberimizin vefatının ardından gelen halifeler Kuran’ı zamanla kendilerince sıralayıp kitap haline getirmişlerdir. O yüzden, Kuran bir iniş (Nüzul) sıralaması birde Hz. Osman’ın sıralamasına göre kategorize edilmiştir.

Bu Ramazan ayında çok güzel gelişmeler oldu. İnsanların çoğu artık Kuran’ın anlaşılmak için indirildiğine inanmaya başladı. Her ne kadar yine Diyanet, devletin televizyonunda Kuran okuma ve ses yarışması düzenlese de, Diyanet İşleri Başkanı buna tepki gösterip, “Kuran güzel okuma yarışması yapılacak bir kitap değil, anlaşılıp uyulması gereken bir yol göstericisidir” dedi. Cumhurbaşkanımız mezhep ayrımcılığının yanlış olduğunu dillendirmeye başladı.

Daha önce ki bir yazımızda paylaşmıştık. Allah ile aldatamayanlar Peygamber ile aldatmaya başladılar diye.

Artık Müslümanlar, tek yol gösterici olarak Kuran’ı görmeye, okumaya ve anlamaya başladılar. Bu da Müslümanları Allah ile aldatanların işini zorlaştırıyor. “ Allah şunu demiş” diyenlere; ‘Kuran da öyle bir ayet yok’ deyip suratlarına tokadı yiyen cehennem zebanileri, artık Allah ile aldatamıyor, müritlerini mistik masallarla uyutamıyor, milletin sırtından sermaye kazanamıyor. Son çırpınışlarını, rivayetler, hadisler, falanca muhteremler üzerinden yapıyorlar. Çaktırmadan Kuran’a saldırıp Kuran’ı yetersizdir her şeyi açıklamaz, açıklasa da ‘sen safsın, salaksın, anlamazsın’ diyerek Müslümanları saflıkla kendilerini de üstünlükle sınıflandırıp elleriyle yazdıklarını delil olarak göstermeye çalışıyorlar.

Biz bu Ramazan gördük ki bu şarlatanlar son günlerini yaşıyorlar. Müslümanların Kuran’ı tek yol gösterici olarak alıp hayatlarına katacakları günler yakındır. Kim ki kendisine kılavuz olarak Allah’ın kitabını alır. Onun Allah korkusu kalmaz, cehennem telaşı olmaz, cennet hesabı olmaz, miskinlikten kurtulur, aşkla şevkle çalışır. Yaratanına olan aşkı güçlenir, şükrü artar.

Allah’ım yazarken bile heyecanlandım. Allah Kuran’da ‘Okuyun’ dedi diye tüm Müslüman alemi okumaya başlamış. Allah Kuran’da, Bir Mümin çok sayıda gayrimüslime bedel olacak’ dedi diye tüm Müslümanlar çalışıp zengin olmuşlar.

Allah’ım! Üreten biz, icat eden biz, çalışan biz, kazanan biz, çalıştıran biz, okuyan biz, öğreten biz.

Düşünseniz ya artık bir birimizi Allahuekber diyerek gâvurun silahıyla öldürmüyoruz. Ölmüyoruz; yaşıyoruz, yaşatıyoruz, İnşallah…

Ramazan ayı boyunca orucunu bahane edip işini savsaklamayan, kul hakkı yemeyen, hoşgörüyü, huzuru, mutluluğu, dürüstlüğü elden bırakmayan, açlığından dolayı gönül kırmadan bu mübarek aydan çıkan tüm Müslümanlara selam olsun, Bayramları Kutlu Olsun!