DOMANİÇ’Lİ OLALIM ARTIK

Kıymayın Anadolu’nun insanına. Bitsin artık,yeter artık. Anne karnında doğmamış bebeğe,çarşı izninde sivil dolaşan Mehmetçiğe, sılaya dönen öğretmenime kıymayın.
Lanet olsun teröre,lanet olsun destekçilerine,sevicilerine.Unutmayalım ki; Allah var, ahiret var, nizam var, sırat var, Cennet var, Cehennem var.
Cennet vatan,güzel yurdum Türkiye insanı; her gün cenaze namazı kılıyor farkındaysanız ? Analar ağlıyor, çocuklar yetim,gelinlerimiz dul kalıyor. Kısacası ne kadar olağan geliyor şehit haberleri kulağımıza. Bu vesile ile bütün şehitlerimiz başta olmak üzere hain bir terör saldırısı sonucu şehit düşen Aybüke öğretmenimize Allahtan rahmet diliyorum.
Aybüke öğretmenim de, Annesi, babası başta olmak üzere gurur kaynağıydı akrabalarının, Mahallesinin, köyünün, İlçesinin. Tıpkı biz Domaniçlileri TEOG’ta tüm soruları doğru cevaplayarak Domaniç’te bir ilki başarıp gururlandıran NİSANUR YALÇINSOY kızımız gibiydi. Binler, belki onbinler sevinmişti. “Ben öğretmen oldum” yazısına. Şimdi ise seksen milyon yasını tutuyoruz.
Domaniç’li bir hemşerimizin başarısı veya Domaniç’e maledilen her başarı bizim için bir gurur ve övünç kaynağı olmalıdır. Bu sebepten dolayıdır ki, Domaniç Sarıot köyü Sağlık ocağında görevli Mustafa Yiğit başarılı çalışmasının ödülü olarak Ankara da düzenlenen yılın hemşiresi ödülüne layık görülerek,Sağlık bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından plaketle ödüllendirildi. Kendisine çalışma hayatında başarılarının devamını diliyorum.
Domaniç, bizim ortak paydamız. Ana fikrimiz Domaniçlilik bilinci olmalıdır. Bu bilinç Domaniç’in taşıdığı imandır, vicdandır, milli ve manevi değerlerine düşkünlüğüdür. Dolayısıyla Domaniç’te faaliyet gösteren siyasi parti ilçe teşkilatları, sivil toplum kuruluşları vs Domaniç’i birliğin, beraberliğin, dostluğun, sevginin ve hoşgörünün dorukta yaşanacağı bir yer haline getirebilirler. Domaniç’te doğan veya doyan, Domaniç çatısı altında bulunmaktan onur ve şeref duyan insanlar olarak kardeşlik hukukumuzu korumalıyız. Domaniç için ortak bir tavır, ortak bir duruş sergilemeliyiz. Domaniç’in menfaatlerini ve çıkarlarını gözeten bir düşünce içinde olmalıyız. Kucaklaşmalı, ortak değer ve milli gerçeklerde buluşmalıyız. Görüş ayrımı gözetmeksizin Domaniç’in âli menfaatlerini ön plana çıkarmalıyız. Şahsi çıkarlarımızı ve hırslarımızı bir kenara bırakmalıyız. Kapılarımızı, gönüllerimizi birbirimize açmalıyız. Dost meclislerinde bir araya gelmeliyiz. Domaniç’e yapılacak hizmetler noktasında istişarelerde bulunmalıyız. Hele hele ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği bu günlerde buna çok ihtiyacımız var. Her konuda istişare içerisinde olmalıyız.
Domaniç’teki her hemşerimiz bu güzel ilçenin ortak zenginliğidir. Bize bu ortak zenginlik anlayışını bahşeden Allah’a şükrediyorum. Domaniç’e bu zamana kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak her şey; Domaniç insanının alın teri, el emeği, göz nuru ile olmuş ve olacaktır. Bütün yapılanlar ve yapılacaklar da hangi görüşten olursa olsun ortak paydada buluşan Domaniç insanının eseridir, onurudur, gururudur.
Domaniçli olmanın verdiği güçle hep birlikte sorunları aşabilir, çözümler üretebiliriz. Bir ve beraber olarak hep birlikte kardeş olarak; daha güçlü demokratik anlayış ile kenetlenir, kucaklaşırsak Domaniç’te huzur ve mutluluğu yakalarız. Yeter ki iri olalım, diri olalım, bir olalım.
DOMANİÇ’Lİ olalım kısacası…
Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.