TEOG’da tüm soruları doğru cevaplayan ve taşımasını yaptığı öğrencisini altınla ödüllendirdi

Aksu köyünde yaşayan Çokköy ortaokulu öğrencisi Nisanur Yalçınsoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci sınavında 120 sorunun 120’sini de doğru yaparak Domaniç İlçesinde ilk ve tek öğrenci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem ortak sınavında Çokköy ortaokulu, taşımalı öğrencisi Nisanur Yalçınsoy’un, TEOG başarısını kutlamak için okul bahçesinde Domaniç Minübüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Sami Tanrıkulu küçük altın takarak tebrik etti. Sosyal aktivitelerde ve katıldığı matematik olimpiyatlarında da derece alan Nisanur Yalçınsoy, Kasım ayında birincisi yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında iki yanlışı ile 120 sorudan 118 neti var.

Aksu köyünde yaşayan ve 2,5 kilometre uzaklıkta ki Çokköy ortaokulunda taşımalı olarak eğitim gören Yalçınsoy, hafta sonları kurslara kimi zaman yaya, kimi zaman ise okul müdürü ve öğretmenlerinin araçlarıyla, bazen Muhtarın aracıyla, bazen de köydeki vatandaşların araçları ile kurslarını hiç aksatmadan devam etti.
Ailesindeki bazı hastalıklardan dolayı doktor olmak istediğini hedefinin Genel Cerrah olmak istediğini belirten Yalçınsoy, yaptığı açıklamada, “Domaniç’te ilk ve tek olduğum için kendimle gurur duydum. Herkes tebrik edince daha mutlu oldum. İstediğim okula gidebileceğim için sevinçliyim. Beni destekledikleri ve bana yardımcı oldukları için öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ederim. İlk sınavda 118 yaptım. Biraz daha fazla çalışarak ikinci sınavda 120’de 120 yaptım” dedi.

Okul bahçesinde öğrencilere yönelik konuşma yapan Okul Müdürü Veli Bilgili, “Okulumuz her sene Fen lisesine öğrenci gönderiyor. Bu senede Nisanur öğrencimiz Domaniç’te bir ilki yaşattı. 120’de 120 cevapladı. Domaniç Minübüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Sami Tanrıkulu abimiz kardeşimiz Nisanur’u tebrik etmek istediğini ve ödüllendirmek istediğini söyledi. Bizde memnuniyetle karşıladık. Kendisine ve bize bu gururu yaşatan Nisanur öğrencimize de teşekkür ederim” dedi.
Domaniç Minübüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Sami Tanrıkulu, “Öncelikle Kızımızı tebrik etmek istiyorum bize bu gururu yaşattığı için. Tabi burada öğretmenlerimizi de unutmadık onlara da birer hediye hazırladık. Bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ederim” dedi.