Pehlivanlarımız ilk güreşlerinden dereceyle döndü

Domaniçspor kulübü ve Domaniç Halk Eğitimi ile katkıları ile açılan güreş kursunun ardından güreşçilerimiz ilk güreşlerinde derece alarak geldiler.

Mehmet Kaygısız tarafından yetiştirilen Domaniçspor güreş takımı 20 Mayıs Cumartesi günü kulüp başkanı Oktay Kadıoğlu başkanlığında 15 kişilik bir kafile ile tam takım olarak Bursa Ulubatlı Hasan güreşlerine katıldı. Takımımızı Kızılay Karacabey Şubesi karşılayarak güreşçilerimize kahvaltı verdi. Güreşlerde Pehlivanlarımız Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Kızılay Karacabey Şube Başkanı Ahmet Kırmızı, Domaniç Güreş Ağası Beyhan Gündüz, Domaniçspor Başkanı Oktay Kadıoğlu, Domaniç Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şentürk, Domaniç Şehzade Lokantası ve Domaniç Gazetesi adına güreşen pehlivanlarımız, İkincilik, üçüncülük, beşincilik, yedincilik dereceleri elde ettiler. Küçükorta boyda güreşen pehlivanlarımız İlhan Kara ve Mehmet Kaygısız ikinci tur kurasında birbirleri ile eşleşti, sağ arka adelesi çeken Kara güreşe devam edemedi. Güreşlerden sonra Domaniç Güreş Ağası Beyhan Gündüz, Bursa’da takıma akşam yemeği verdi. Domaniç’e gelen güreş takımı 2 tepsi baklava ile karşılandı.

Takımımız hiç dinlenmeden yine tam kafile olarak 21 Mayıs pazar günü de yine Bursa’ya hareket edip Nilüfer Belediyesi Çalı Güreşlerine katıldı. Cumartesi gününün yorgunluğu üzerinde olan güreşçilerimiz üst turlara yükselmesine rağmen pazar günü derece yapamadı.
Domaniç spor kulübü başkanı Oktay Kadıoğlu “Öncelikle bizi çok güzel karşılayan Kızılay Karacabey Şubesine ve Başkan Ahmet Kırmızı ya misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Allah’ın izni ve Domaniç’inde desteğiyle inşallah yakın zamanda şampiyonlar yetiştireceğiz” dedi.