Teog stresini park duvarlarını boyayarak atıyorlar

Çukurca Şehit Veli Selçuk ortaokulu öğrencileri, ilçedeki park duvarları masal kahramanlarının resimleriyle süslüyor.

Bir grup öğrenci, Resim Öğretmeni İlkay İlknur Ünver Avaçar önderliğinde boyalarla ilçenin çeşitli noktalarındaki duvarlara Nasreddin Hoca, Hacivat Karagöz, Rafadan Tayfa, Keloğlan ve Taş Devri gibi masal ve çizgi film kahramanlarını resmedip TEOG sınavı sonrası stresi atıyorlar.

Resim Öğretmeni İlkay İlknur Ünver Avaçar, Domaniç Belediyesinin yeniden yapılandırdığı bazı parkların kirli duvarları öğrencilerle süslediklerini söyledi.

Daha öncede öğrencilerin ilçedeki bazı okulları boyadıklarını, altı aylık bebeği ile birlikte hoşça vakit geçirdiklerini belirten Avaçar, “Biz dünyayı boyamaya çalışan resmeden resim öğretmenlerden biri sayılırım ben, birçok yerlerde boya yaptım, köy okullarında boya yaptım. Şimdi ise çocuklarımızla birlikte ilçe parkımıza geldik. Çocuklarımız son sınıf öğrencileri oldukları için onlara da değişiklik yapmış oluyorlar, sınav stresini atmış oluyorlar. Sınavlarında yoğunluk oluyor. Bu şekilde stresini de atmış oluyorlar. Geçen senelerde hep okul duvarları boyamıştık. Bu senede parklara geçtik. Artı devamında nereleri boyarız ya da nerelere renklendiririz bilemiyorum. İnşallah dünyamız daha renkli, daha güzel olur. Her şey daha güzel olur” dedi.

Sınav stresini atmak için arkadaşlarına katılan sekizinci sınıf öğrencisi Elif Oruç, “Biz burada boya yaparken çok eğleniyoruz. Birde TEOG stresini atıyoruz. Bütün okulları boyuyoruz. Hem çevremize hem de ilçemize güzel katkılarda bulunuyoruz. Çokta eğleniyoruz ve öğreniyoruz” dedi. İlçedeki parkların duvarlarını boyayan öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Domaniç’te park ve bahçeleri güzelleştirmek adına özellikle çocuklarımıza yönelik daha eğlenceli bir ortamda eğlenmeleri için kötü olan duvarlarımızı resim öğretmenimiz İlknur hanımla beraber güzel bir görünüme kavuştu. Çocuklarımız daha güzel ortamlarda eğlensinler bu tür çalışmaları diğer parklarda da yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda halkımızdan da gelecek önerilere her zaman açık olacağız” dedi.