DOMANİÇ’TE HER ŞEY MÜMKÜN

Benim yazılarımı takip edenler hemen hatırlayacaklardır ki,geçen haftaki “İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR” başlıklı köşe yazımın son paragrafını “Domaniç’te Her şey mümkün”. Cümleleri ile bitirip, düşüncelerimi yazıya dökmüştüm…
Domaniç İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu beyefendinin öncülüğünde 6 aydan beri geceli gündüzlü,özverili bir çalışmadan sonra, 24 Mayıs akşamı Kaymakamımızında bizzat kendisininde türkü söyleyip gitar çaldığı,12 kişilik orkestra ile , ilçemizde görev yapan, kurum amiri, devlet memuru, doktor, öğretmen, esnaf ve üniversite öğrencilerini bir araya getirip organize edinilen ve “Her Telden Konseri” Domaniç halkına unutulmaz anlar yaşattı. Bu konser ile Türkiye,ilk defa böyle bir etkinliğe şahit oldu. Böyle bir çalışma mümkündü ve Domaniç te gerçekleşti. Bu konsere emeği geçen başta Domaniç İlçe Kaymakamı Sayın Bünyamin Karaloğlunu,sanatlarını icra eden kurum amiri, devlet memuru, doktor, öğretmen, esnaf ve üniversite öğrencilerini ve Türkiye de ilk olan bu şahane konsere katılan tüm Domaniçlileri kutluyorum.
Domaniç’te her şey mümkün söylemi, söylem olmaktan çıkıp artık icraat olacakta,hayata geçirilmeye başlandı. Kültür mantarı yetiştiriciliği ve profesyonel anlamda üretilmeye çalışılan,köylerimizde çilek yetiştiriciliği bunlardan bazıları.
Son olarakta, Domaniç Belediyesi tarafından bu yıl Ramazan Bayramının birinci günü ilk kez yapılacak olan, Türkiye ve Uluslararasında ses getireceğine benimde tüm kalbimle inandığım ve Domaniç’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm ‘Domaniç Uluslararası Turizm ve Kültür Sanat Festivali’Hazırlıkları başladı. Domaniç Belediyesi tarafından Ramazan Bayramının birinci günü Belediye önünde mehter gösterisi, Çocuk etkinlikleri yapılacakmış. Yine gündüz saatlerinde Osman Demiröz konseri, akşam saatlerinde ise Ebe Çamlığı güreş alanında Afrika Akrobasi gösterileri ve Gürcistan Halk Dansları gösterileri sunulup,Ebe Çamlığında O Ses Türkiye yarışmacılarından Hasan Kurt ve Canan Keskin konserleri ile devam edip,ünlü sanatçı Murat Başaran’ın konseri ile son bulacakmış.Bu organizasyon Domaniç halkı için bulunmaz bir bayram eğlencesi olur kanaatindeyim. Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bir gece olur düşüncesindeyim. Bu organizasyon için,Domaniç Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürk’ü ve Belediye meclis üyelerini tebrik ederim. Domaniç Kaymakamı ve Belediye Başkanının devletin sıcak yüzünü ve Belediyenin hizmet noktasında samimi ve gayretli çalışmalarını halka yansıtma mücadelesini,Domaniç halkının,taktirle takip ettiklerini gözlemlemekteyim. Ramazan ayının içindeyiz. 11 ayın sultanı hoş geldi. Rabbimiz, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını ülkemiz için hayırlı eylesin. Birliğimize, dirliğimize ve gönüllerin fethine vesile kılsın. Günahlardan arınmış, manevi olarak yükselmiş, iyilik yarışında öne geçmiş, Rabbinin affına ve rızasına nail olmuş bir kul olarak ramazan bayramına ulaşmamız niyazı ile hayırlı Ramazanlar…
Ey Domaniç’in etkili-yetkilileri, bu mübarek ayda gelin bir sevaba girin. Birlik ve beraberlik içerisinde Domaniç için gerçekleşmesi mümkün olan projeler hazırlayın. “Biriz, beraberiz;biz DOMANİÇLİYİZ”