İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık hareketi, dalga dalga tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek, adını tarihe altın harflerle yazdıran zaferle sonuçlanmıştır.19 MayısTürk Milleti’ nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarının, tüm Şehit ve Gazilerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Çünkü Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşları inanmışlardı. Bizde Domaniç olarak geleceğimizin daha güzel olacağına inanacağız.

Kaymakamımız Bünyamin Karaloğlu’nun köy ziyaretleri bütün hızıyla devam ediyor. Yani insanlarla iç içe. İnsanların ihtiyaç ve sorunlarını tesbit ederek onlara yardımcı olan ihtiyaçlarını gidermeye çalışan, aynı zamanda hasta ve bakıma muhtaç kişileri de ziyaret eden bir kaymakam.

Beni en çok ilgilendiren konulardan birisi olan Tarih ve Kültür konularına da duyarlı olması fazlasıyla beni ve benim gibileri memnun ediyor. Domanic’te devletin sıcak yüzünü bütün halka yansıtıyor.

Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürk bey ise Domaniç te bir Belediye Başkanından ziyade birleştiren bütünleştirici bir tutumla Muhacirlerden Sefaya kadar bütün köylerin dertlerini dinleyip dert ve tasalarına ortak olmaya çalışıyor…

Aslında Domaniç te her kurum ve kuruluş üzerine düşen sorumluluklarını biliyor ve bu anlamda gerek siyasi gerekse sosyal ve kültürel noktalarda mücadele etmeye çalışıyor. Domaniç’te inanıp başarılan çok şeyler var aslında. Bir kaç örnek vermek istiyorum. Saruhanlar köyünde Ebe Ana hayratı yapıldı geçen pazar,Mayıs ve Eylül ayında yapılan bu etkinlik bunlardan bitanesi.
Benim yazılarımda çok sıkça bahsettiğim yağlı güreşler,aslında güreşlerle ilgili kıpırdanmaların ayak sesleri 2015 yılı Aralık ayında gelmişti. Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği güreş turnuvasında, Domaniç Ortaokulu’ndan katılan 14 öğrencinin 13’ü dereceye girerek il birincisi olmuştu. 5 altın 6 gümüş 2 bronz madalya ile dönmüşlerdi. Domaniç artık özüne dönüyor ve güreşçi yetiştirmeye başlıyordu. Domaniç Spor Kulübünün inanmışlığı yağlı güreşçi yetiştirmek noktasında da devam etti ve 12 tane pehlivan yetiştirmeyi başardılar. Gectigimiz pazar Karacabey Ulubatlı Hasan ve Bursa Çalı yağlı pehlivan güreş etkinliklerine katılıp pehlivanlarımızla biz Domaniçlileri temsil ettiler.

İnanmak dediğimizde Domaniç Yüksek Öğretim Hizmetleri Derneğini mutlaka yad etmek gerekiyor. Onların mücadeleleri ile önümüzdeki sene için İnsan kaynakları yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinin açılacak olması inanmışlığa ve başarıya en güzel örnektir…Emeği geçen bütün dernek yönetimine teşekkür ederim.
Mülki ve İdari bazda güçlü ve kararlı idareciler ile geleceğine unutma bakıp kararlılıkla mücadele eden Domaniçliler var oldukça, “İnanmak başarın yarısıdır” deyip eklemek istiyorum.”Domaniç’te Her şey mümkün”…