Yangınzede aileye 80 torba çimento

Çukurca Beldesinde, 24 Nisan’da yanan iki katlı ahşap ev için bir destekte Domaniç Otobüsçüler ve Minibüsçüler kooperatifinden geldi.

Çukurca Beldesinde, 24 Nisan’da meydana gelen yangında iki katlı ahşap ev kül oldu. Belde halkının dayanışmasıyla ve çevreden gelen yardımlarla ev yeniden yapılıyor. Asgari ücretle Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir tekstil fabrikasında çalışan iki küçük çocuk babası Hüseyin Beytar’a ait evde çıkan yangında, belde halkının tüm çabalarına rağmen babadan kalma ahşap ev kısa sürede alevlere teslim oldu. Yangınzede aile için İlçe genelinde kurum ve kuruluşlarda, yardım kampanyaları başlatıldı.
Domaniç Belediyesinden 2 bin tuğla, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından bir ton demir ve bir kamyon kum, Kütahya Atatürkçü Düşünce Derneğinden 2 bin 500 tuğla, Türk Kızılay Domaniç Şubesinden battaniye ve mutfak araç gereçleri, bakkal ve marketlerden de gıda ihtiyaçları karşılandı. Son olarak Domaniç Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifinden 80 torba çimento yardımı yapıldı.
İnşaat ustası Ali Tanrıkulu, “Yangında evdeki eşyalar ve yapı malzemeleri tamamen yandığı için yardımlarla gelen malzemelerle sıfırdan bir ev yapıyoruz. Tek katlı evimiz üç oda bir mutfaktan oluşacak ve inşaatı iki ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Ev tamamlandığında ailenin günlük kullanımı için ev eşyasına ihtiyacımız olacak. Duyarlı vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz”dedi.