Domaniç’te bacasız fabrika için çalışalım

Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu açılacak yeni bölümlerle birlikte seneye 600 öğrenci, iki yıl sonra 800 öğrenci hedefleniyor.

Domaniç Yüksek Öğrenim Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Gencer, yönetim kurulu üyeleri Sinan Uysal ve Oktay Kadıoğlu ile birlikte yaptığı basın açıklamasında; “ İlçemiz Meslek Yüksek Okuluna önümüzde ki öğretim yılında açılacak iki yeni bölümle birlikte öğrenci sayımız aratacağından, İlçemizde yurt ve apart sorunu olmaması için çalışmalara başladık “dedi.

Domaniç Yüksek Öğrenim Hizmetleri Derneği yönetim kurulu Başkanı Rıza Gencer, “Okul Müdürümüz A. Bülent Gül hocam ile sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. Yeni bölümlerimizin açılması ile birlikte şu an ki mevcut sayımız 440 seneye bu sayı 600′ çıkacak, iki yıl içerisinde bu sayı 800 ila 900 öğrenci olacak. Bizler yönetim olarak daha farklı bölümlerin açılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Domaniç halkının öğrencilerimize sahip çıkması gerekiyor. 2012 yılında öğrenci sayımız 125’lere kadar düştüğünde ev sahipleri, apart ve yurt sahipleri ve esnafımız sıkıntı yaşamaya başlamıştı.

KYK tarafından yapılacak 300 kişilik yurt yapılana kadar öğrencilerimizin kalacağı yer temini için çözümler üretmememiz gerekiyor. KYK Yurdu yapılsa bile, 300 kişilik yurt yine de yetersiz kalacak.
Domaniç Meslek Yüksek Okulu İlçemiz için bacasız fabrika niteliğinde, bu yüzden okulumuza da öğrencimize ne kadar sahip çıkarsan ilçemizin kalkınmasına o kadar katkı sağlamış oluruz.

Domaniç’te bilgili kültürlü öğrencilerin yetişmesi ülkemize katkı sağlayacak. Öğrencilerimizin İlçemize ekonomik, sosyal ve kültürel faydaları olacak. 2012 yılında yaşadığımız sıkıntıları unutmayalım. Biz okulumuza ve öğrencilerimize ne kadar sahip çıkarsak, o kadar kazanırız, o kadar kalkınırız ve Domaniç’te yetişen öğrencilerden kendimize o kadar kültür elçisi yetiştiririz” dedi.