Hıdrellez etkinliğinde vatandaşlar yağmur çamur dinlemedi

Selim Dede ve Sarıkız’ı Koruma ve Güzelleştirme Derneği (SESADER) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 8. Hıdrellez etkinlikleri yağan yağmura rağmen kalabalık bir toplulukla coşkuyla gerçekleştirildi.

Hıdrellez şenlikleri, Çukurca Beldesi Selim Dede mesire alanında yapılan etkinliklerle kutlandı. Selim Dede ve Sarıkız’ı Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Hıdrellez etkinlikleri yağan yağmura rağmen kalabalık bir toplulukla coşkuyla yapıldı.

Sağanak yağmura rağmen alanı dolduran vatandaşlar, çadırlar kurarak ses sanatçısı Emel Taşçıoğlu’nun sahne almasını bekledi.

Program İlçe Müftülüğü ekipleri tarafından Kuran Tilaveti ve ilahilerin okunması ile başladı. Domaniç yöresel sanatçıları Osman ve Mehmet Demiröz kardeşler sahne alırken, Domaniç yöresine ait halk oyunları sergilendi.

Yaklaşık altı saat süren programın ardından sahne alan Emel Taşçıoğlu, sağanak yağmura rağmen kendisini dinlemek ve görmek için karşısında duran seyircinin kendisini duygulandırdığını belirtti. Yağan yağmura aldırmayan topluluk coşkuyla programı takip etti.

Selim Dede ve Sarıkız’ı Koruma ve Güzelleştirme Derneği (SESADER) Başkanı Kadir Tanrıverdi, “Yağışlar nedeniyle programız içerisinde yer alan motorlu paraşüt ve folklor gösterileri iptal edildi. İlçemiz Türk Hava Kurumu Başkanı Ilhan Kara’nın girişimleriyle Ankara’dan gelen motorlu paraşüt ekipleri programımıza katıldı ama hava şartlarda nedeniyle gösteri yapamadılar. Bir daha ki sene inşallah daha güzel bir havada, daha iyi bir şekilde kutlamak nasip olur. Ama sağanak yağmura rağmen alanı terk etmeyen tüm vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

IMG_1872 IMG_1779 IMG_1674 IMG_1643 IMG_1620 IMG_1619 IMG_1617