Evi yanan aileye belde halkı yeni ev yapıyor

Domaniç ilçesine bağlı Çukurca Beldesinde 24 Nisan’da meydana gelen yangında iki katlı ahşap ev kullanılamaz hale geldi. Belde halkı kullanılamaz hale gelen evi imece usulü ile yeniden yapıyor.

IMG_1118

Çukurca beldesinde Hüseyin Beytar’a ait iki katlı ahşap evde yangın çıktı ve yangını söndürmek için mahalle sakinleri kovalarla su taşımıştı. Şimdide imece usulü ile evi yeniden yapıyor.

Kadın, erker bütün belde halkı evi yeniden yapmak için çalışıyor. Her gün sırayla farklı kişilerin çalıştığı inşaat sahasında, kadınlarda yeme içme ihtiyacını karşılıyor.

IMG_1130

Belde halkından Mehmet Özer, ” Bir hafta önce beldemizde Hüseyin Beytar’ın evi yanmıştı, bir haftadır erkek, kadın herkes çalışıyor. Erkekler inşaat sahasında, kadınlarımız ise yeme içme ihtiyacını karşılıyor. Maddi manevi, herkes yardımcı oluyor. İşçilik ve ustalık olarak belde halkı olarak evi tekrar yapmaya çalışıyoruz. Maddi manevi desteğini esirgemeyenlere teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki aşamada maddi ihtiyacımız var. Kadın, erkek herkes bu alanda çalışıyor, yarın başka arkadaşlar yardıma gelecek. Bu şekilde bu kardeşimize ev yapmaya çalışacağız” dedi.

Birlik ve beraberliğin kendilerini mutlu etiğini söyleyen Ceyhun Ergün ise yardım etmek isteyenler için basın ve sosyal medya aracılığıyla duyuru yaptıklarını ifade etti.

Ev sahibi Hüseyin Beytar, “Yangın esnasında bende işte olduğum için olayı televizyondan izledim. Başımıza gelen bu talihsiz olayda can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz. Allah köylümüzden, bütün vatandaşlarımzdan razı olsun” diyerek herkese teşekkür etti.