Çukurca’da evini kaybeden aile için yardım

İlçemizde kahvecilik yapan Ali Şahin, 24 Nisan’da Çukurca Beldesinde meydana gelen yangında evini kaybeden Beytar ailesi için kahvesine yardım kutusu koydu.

İlçemizde 22 yıldan beri kahvecilik yapan ve gaveci Ali olarak tanınan Ali Şahin, sosyal medyada yardım kampanyasını gördükten sonra herkesin bankadan eft/havale yapamadığını ve bu kolaylığı sağlamak adına yardım kutusu yaptığını belirtti.

Şahin açıklamasında,
“Yer ; Kütahya’nın Domaniç ilçesi’ne bağlı Çukurca beldesi.. Tarih 24 Nisan Günlerden Pazartesi.. Öğlen vaktine yakın Çukurca beldesinden gelen yangın haberiyle içimizde yandı.. Belde merkezinde 2 katlı ahşap ev henüz belirlenemeyen bir sebeple alev topuna dönüşmüş ve ev kullanılamaz hale gelmişti. Belde halkı insani bir şekilde birlik beraberlik örneği sergileyip el ele vererek yangını söndürmüş fakat evin kullanılamaz hale gelmesine mani olamamışlardı.. Anne,baba 8 ve 5 yaşlarındaki oğullarının evsiz kalmaları belde halkı gibi bizleri de derinden üzmektedir.. Evet devletimiz bu kardeşlerimize her halükarda yardım eder evini ihtiyaçlarını karşılar.
Evet Ülkemizin STK’larıda her zaman yardımcı olur.
Peki ; Sen..Ben..Ahmet..Mehmet yada Hüseyin..
Sen de yardımcı olamazmısın? Bugün 1 paket sigara almasak ne olur,yada çocuklarımıza bu yazıyı okusak..
Anne baba ben bugünkü harçlığımı bu kardeşlerime yollamak istiyorum demez mi.. ELBETTE DER.. HAYDİ
Sosyal medyanın #iyiliğin #yardımlaşmanın gücünü bir kere daha ispat edelim. Acil insani yardım çalışmalarımız için,destek için,bağış için : TR 060003200000000003083152 T.E.B Hüseyin BEYTAR” ifadelerini kullanarak, “İş yerimizde yardım kutusu mevcut olup isteyen kardeşlerimiz hem bir bardak çayımızı içer hemde bağışta bulunabilirler” dedi.