YANILMIŞIM

Halk oylaması sonrası uyuyamadığım bir gece, şu bizim meşhur aşırı taraf, tv kanallarını seyredeyim dedim. Zannettim ki, seçim bitti. Artık saldırganlık, hakaret, lidere yalakalık, ötekileştirme, küfür, sahtekarlık bitti.

Yanılmışım!

Hayırcı kanalı bir açtım.

Haberler: AKePe liler şöyle oy çaldılar, böyle oy çaldılar. AKePe liler, şurda şunu yanlış dediler, burada bize sövdüler, şurada bizi dövdüler. Memleket elden gitti. Savaşı masa başında kaybettik. akla gelmeyecek hakaretler , karşı tarafı küçümsemeler…

Moralim o kadar bozuldu ki…

İtiraf edeyim durumun bu kadar vahim olduğunu bilmiyordum. Başladım sunucunun edemediği küfürleri savurmaya. Ne kadar EVETÇİ varsa gelmişini geçmişini.. Ulan, nasıl satarsınız vatanı, nasıl çalarsınız oyları, nasıl tehditle oy devşirirsiniz ?

Ben de küfürün biri bin parça…

Tam gaz küfürler savururken pat diye reklamlar girdi. Ama ne reklam dakikalarca aynı kitapların reklamı.

Fırsattan istifade, bakalım tüm bu rezilliğe rağmen HAYIRCI kanalların insanlara söyleyecek bir yüzü var mı niye hışımla açtım bir HAYIRCI kanal.

Anam… DİNAMİT patlamış… Nasıl küfürler, nasıl aşağılayıcı sözler…
HAYIRCI lar ne hainlikler yapmışlar da biz görmemişiz. Neler demişler de bizler anlamamışız. Yenilmişlerde mazeret arıyorlarmış Sanki Vatanın sahibi onlar da biz uzaydan gelmişiz.

Yanılmışım !

Başladım bu sefer HAYIRCIlara küfür etmeye…
Ulan ne kadar HAYIRCI varsa gelmişini geçmişini..
Ulan, nasıl satarsınız vatanı, nasıl manipilasyon yaparsınız , nasıl tehditle oy devşirirsiniz ? Ben de küfürün biri bin parça…

Üstelik EVETÇİLERİN kanalı da baya çokmuş hepsini seyredince daha da bir gaza geldim. Sabah kalkınca ilk işim bir kaç Hayırcı yı etkisiz hale getirmek farz oldu diye düşünürken bunlara da reklâm girdi.

Beyaz Show’u açtım. Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu ve Arif Susam !

Birden beni yıllarca öncesine götüren müziklerle kendime geldim. Arkadaşlarım, akrabalarım…
Sevdiklerimle anılarım canlandı. Nikah masasını dilerken, liselim derken Cengiz Kurtoğlu ilk aşık olduğum yıllar ve dertleştiğim arkadaşlarım gözümün önüne geldi.

Sonra utanarak aynaya baktım. Bu sefer kendime: ” Ulan gerizekalı sen kime küfür ettin az önce ? Lan bu Hayırcılar da Evetçiler de senin canların ciğerlerin, kardeşlerin, kankaların, akrabaların, dostların” dedim.
Anlayacağınız dostlar, sizde benim gibi para için havlayanların ağzıyla, gaza gelip eşe dosta fikirlerinden dolayı küfretmeyin emi. Ben yine yanılmışım. Siz yanılmayın emi !